Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Muş Milli Eğitim Müdürü Arslan’dan TEOG Uyarısı

23.11.2015 Pts, 18:25

Muş Milli Eğitim Müdürü Arslan’dan TEOG Uyarısı

Reklam

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavı (TEOG) öncesi tüm öğrencilere başarılar diledi.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, 25 Kasım 2015 Çarşamba günü Türkçe, matematik ve din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden, 26 Kasım 2015 Perşembe günü ise fen ve teknoloji, Türkiye Cumhuriyeti İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dil sınavlarının öğrenciler açısından önemli olduğunu söyledi. Öğrencilere şimdiden başarılar dileyen Arslan, bu sınavın öğrencilerin geleceğini şekillendirmesi açısından oldukça önemli olduğunu, yöneticilerin ve öğretmenlerin gereken hassasiyeti göstermeleri gerektiğini ifade etti.

Öğrencilerin eğitim öğretim yılı başından beri bu sınava odaklandıklarını kaydeden Arslan, “Muş il genelinde 178 okuldaki 723 salonda 8 bin 750 öğrenci bu sınava girecek. Öğrencilerimiz hiç korkmasınlar. Derslerine günü gününe çalıştıkları için oldukça kolay bir sınav. Heyecanlanmasınlar, kaygılanmasınlar. Okullarındaki ilgili derslerin normal yazılısına giriyormuş gibi rahat bir şekilde sınavlarına girsinler. Zaten biz yaptığımız deneme sınavlarıyla öğrencilerimize sınav tecrübesi kazandırdık. İnşallah rahat bir sınav olacak. Ancak bu rahatlık onları hataya sevk etmesin. Soruları çok dikkatli okusunlar. Kodlama hatası yapmasınlar. Optik okuyucu da kesinlikle karalama yapmasınlar. Bilhassa kitapçık türünü kodlamayı unutma gibi basit hatalardan kaçınsınlar. Sınav öncesi beslenmelerine çok dikkat etsinler. Ailelerin de çocuklarımızın moralini yüksek tutması gerekir” dedi.

Öğretmenlerin bu sınavlarda rolünün oldukça büyük olduğunu vurgulayan Arslan, “Öğretmenlerimiz bu sürecin en önemli faktörü. Sınav gününe kadar derslerinin müfredatını ve kazanımlarını çok dikkatli takip etmeleri gerekir. Bu sınav tamamen ders müfredatının değerlendirilmesinden oluşuyor. Derslerin konularının tamamlanamaması ya da yetiştirilememesi gibi bir mazeret olamaz. Herkes kendine düşeni canla başla yapacak. Öğrencilerimizin geleceği için kimsenin kaybedecek zamanı yok. Sınavların sağlıklı yürümesi için görevli yönetici ve öğretmenler gereken tüm hassasiyeti gösterecekler” ifadelerini kullandı.

Sınav günü tam kadro sahada olacaklarını vurgulayan Arslan, “Tüm öğrencilerimize bu zorlu yarışta başarılar diliyorum. Ümit ediyorum ki tüm öğrencilerimiz çalışmalarının meyvesini başarılı bir şekilde toplayacaklar” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.