Anasayfa > Video Haber, Yaşam > Müslüm Baba’yı kaybettik haberi ortalığı karıştırdı

01.03.2013 Cum, 10:35

Sanatçının öldüğü haberini ilk olarak Doğan Haber Ajansı internet sitesinden duyurdu.

 

Cihan Haber Ajansı’nın 10:24’de geçtiği haberde de “Arabesk müziğin önemli isimlerinden Müslüm Gürses, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti” denildi.

 

İHA da ölüm haberiyle ilgili hastaneden bilgi beklendiğini duyurdu.. Ancak hastane yetkilileri haberi doğrulamayınca sosyal medyada ortalık karıştı. Çeşitli kaynaklardan sanatçının sağlık durumuyla ilgili çelişkili bilgiler gelmeye devam etti.

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da twitter’dan yayınladığı başsağlığı mesajını sildi. Bilgi kirliliğine sanatçının doktorunun açıklaması son verdi. Memorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener, Gürses’in makineya bağlı olarak yaşadığını açıkladı.

 

asım ayında by-pass ameliyatı geçiren; sonrasında karaciğer ve böbrek yetmezliği sorunu yaşayan, Müslüm Gürses yaşam mücadelesini kaybettiği iddia edildi. Doğan Haber Ajansı’nın internet sitesinden duyurduğu haber tüm Türkiye’yi yasa boğdu…

 

Doktorundan açıklamaMemorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener, sanatçı Müslüm Gürses’in durumunun iyi olmadığını belirterek ”kaybedebiliriz, ancak şu anda makineye bağlı olarak hayatı devam ediyor”
dedi.


Memorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener, sanatçı Müslüm Gürses’in sağlık durumuna ilişkin, ”Gürses’in durumu iyi değil, kaybedebiliriz, ancak şu anda makineye bağlı hayatı devam ediyor” dedi.

 

açıklamada bulunan Şener, ”Gürses’in durumu iyi değil, kaybedebiliriz, ancak şu anda makineye bağlı hayatı devam ediyor. Şu anda durumu iyi değil, kaybedilebilir ama şu an öyle bir şey gelişmiş değil. Durumu, 2, 3, 5 gün, bir hafta öncesinden farklı değil” ifadelerini kullandı.

 

Deniz Şener, Gürses’in bilincinin yerinde olduğunu, kolunu bacağını oynattığını, ancak akciğerleri iyi olmadığı için makine desteğiyle hayatını sürdürdüğünü bildirdi.

 

Sanatçının tepkilerinin iyileşme yönünde olmadığını ifade eden Şener, süreç uzadıkça kendilerinin de dirençlerini kaybettiklerini, sanatçının kaybedilme riski altında olduğunu deklare ettiklerini kaydetti.

 

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Gürhan Özorhan

Değerli sanatcımıza Allahtan rahmet, sanat camiasına başsağlığı dilerim.Mekanı cennet olsun.

01.03.2013, 10:44