Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Mustafa hoca geri döndü

16.03.2013 Cts, 14:17

Mustafa  hoca geri  döndü

Reklam

ERZURUM’da düzenlenen huzur toplantısında “Emniyette suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin” sözleri tartışma konusu olunca açığa alınan ve hakkında açılan davada beraat eden ilköğretim okulu müdürü Mustafa Aydın, Yargıtay onayının ardından görevine geri döndü.

 

Geçtiğimiz yıl 20 Şubat günü Yakutiye Emniyet Müdürlüğü tarafından Erzurum Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen huzur toplantısına katılan Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın, “Emniyet’te suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin” demişti. Tartışma yaratan sözlerinin medyada yer alması üzerine açığa alınan Mustafa Aydın hakkında Erzurum 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nde, ’sosyal sınıf farklılığı nedeniyle halkın bir kısmını alenen aşağılamak’ suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Mahkemedeki ilk duruşmasında tüm çocuklardan özür dileyen Aydın hakkında mahkeme beraat kararı verdi. Mahkemenin kararı Yargıtay tarafından onaylanan Mustafa Aydın, Enver Paşa İlköğretim Okulunda tekrar müdür olarak görev yapmaya başladı.

 

Milli Eğitim yetkilileri, 30 yıllık eğitimci Mustafa Aydın’ın mahkeme kararının Yargıtay tarafından onaylanması üzerine boş bulunan merkez Yakutiye ilçesindeki Enver Paşan İlköğretim Okulu’nda müdür olarak görevlendirildiğini belirttiler.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Gürhan Özorhan

Duygu ve düşünceleri belli kesimler tarafından sabote edilien sevgili müdürüm, geçmiş olsun dileklerimle, tekrar göreve başlamanızdan duyduğum memnuyetimi bildirir,selam ve sevgilerimle.

17.03.2013, 10:47