Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Müthiş yükseliş, acı son

04.08.2012 Cts, 3:19

Reklam

Doğmadan babasını yitirmişti Abdulgani Güldez… Bekçi olarak girdiği kurumda gündüz çalışıp gece okuyarak müdür yardımcılığına kadar yükseldi. Ama tartıştığı müdürü tarafından öldürüldü.

 

Muğla’da, 4 gün önce Kredi ve Yurtlar Kurumu Erkek Öğrenci Yurdunda Müdür İsmail Işıktaş tarafından öldürülen Müdür Yardımcısı Abdulgani Güldez’in henüz anne karnındayken babasını kaybettiği, bekçi olarak girdiği kurumunda büyük bir azimle okuyup müdür yardımcılığına kadar yükseldiği ortaya çıktı. Abdulgani Güldez’in 48 yıla sığan hayatı, romanlara konu olacak türdendi. Dünyaya gelmeden 2 ay önce iş kazasında kaybettiği babası Abdurahman Güldez’i hiç tanımadan yaşam mücadelesine başlayan Abdulgani Güldez, yaşıtları okula giderken ekmek parası peşinde koşmaya başladı. Annesi Ülkiye Güldez’e yardımcı olmak için ilkokulu bitirdikten sonra bir soba tamircisinde çıraklık yapmaya başlayan Güldez, askerliğini tamamladıktan sonra sınavlara girip, Erzurum Kredi Yurtlar Kurumunda bekçi olarak işe başladı.

 

BEKÇİLİKTEN MÜDÜRLÜĞE 

Bir yandan bekçilik yapan, bir yandan da akşam ortaokuluna kayıt yaptıran Güldez, ortaokul diplomasını aldıktan sonra memurluk sınavını da kazanarak çalıştığı kurumda memurluğa terfi etti. Okuma azmini devam ettiren Abdulgani Güldez, önce gece lisesini, ardından da Açık Öğretim Fakültesi’ni bitirdi ve bir süre sonra da personel şefliğine yükseldi. Bu arada Fatma Güldez ile hayatını birleştiren Abdulgani Güldez, önce Iğdır Kredi Yurtlar Kurumu’na vekil müdür olarak,daha sonra da Van Kredi Yurtlar Müdürlüğü’ne müdür yardımcısı olarak atandı. Gittiği her görev yerine annesini de götüren Abdulgani Güldez, 2003’te ise Muğla Kredi Yurtlar Kurumu’na müdür yardımcısı olarak tayin edildi.

 

GERİDE 4 ÇOCUK KALDI 

Dört çocuğunun da eğitimlerini aksatmamaya çalışan 48 yaşındaki Abdulgani Güldez, Müdürü İsmail Işıktaş ile anlaşmazlığa düşünce çareyi tayin istemekte buldu. Eşinin yakınlarına anlattığına göre Antalya’ya tayin isteyen Abdulgani Güldez, ramazan ayının gelmesiyle birlikte yıllık izne ayrıldı. Olay günü bir memurunun kişisel sorunlarına yardımcı olmak için kuruma giden Güldez, Müdür İsmail Işıktaş ile nedeni henüz bilinmeyen bir tartışmaya girdi. Abdulgani Güldez’i öldüren Müdür İsmail Işıktaş, daha sonra aynı silahla intihar etti. Geride ise gözü yaşlı eşi Fatma Güldez ile çocukları Adem, Elanur, Büşra ve Çağrı kaldı. Ramazan ayını geçirmek için Erzurum’a gelen anne Ülkiye Güldez’in ise oğlunun öldürüldüğünden henüz haberi yok.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Gürhan Özorhan

Merhuma allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı dilerim.Mekanı cennet olsun.

04.08.2012, 17:51