Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Slayt Haber > Narman’da 40 öğrenci, tedavi altında

28.02.2013 Per, 16:05

Narman’da 40 öğrenci,  tedavi altında

Reklam

FATİH DÜZAVCI
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum’un Narman ilçesinde taşımalı ilköğretim öğrencileri yedikleri yemekten zehirlendi. Yemek sonrası karın ağrısı şikayetiyle okul adresine başvuran yaklaşık 40 öğrenci, Narman Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

 
İlçede taşımalı olarak eğitim gören öğrenciler, öğle arasında aşevinde verilen öğle yemeğinde yedikleri tavuk döner ve meyve suyundan zehirlendi. Salih Zeki Dilek Ortaokulu’ndan yaklaşık 40 öğrenci yemek sonrası mide bulantısı, baş dönmesi ve karın ağrısı şikayetiyle okul idaresine başvurdu. Okul yönetimi zehirlenen öğrencileri ambulanslarla ilçe devlet hastanesine sevk etti.

 

Burada ilk müdahaleleri yapılan öğrencilerin besin zehirlenmesi geçirdiği belirlendi. Öğrencilerin tedavisine devam ediliyor.

 

KAYMAKAM HASTANEDE

Erzurum Narman İlçe Kaymakamı Atakan Atasoy, bugün yedikleri öğle yemeğinden zehirlenen öğrencileri hastanede ziyaret etti.

 
İlçe Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy hastanede yaptığı açıklamada, “Öğrencilerin sağlık durumları oldukça iyi ilçede yemek yiyen diğer okul öğrencilerinde herhangi bir sorun yok. Serum verilen öğrencileri evlerine gönderdik yapılan tahlil sonuçlarında her hangi bir zehirlenme bulgusuna rastlanmadı. Konuyla ilgili Kaymakamlık olarak soruşturma başlattık. Öğrencilerde psikolojik olarak bu olayın gerçekleştiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.