Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Slayt Haber > Narman’da toplantı

22.02.2013 Cum, 13:42

Narman’da toplantı

Reklam

ERZURUM’un Narman İlçesi Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy’un öğretmen eşi Hacer Atasoy, biraraya geldiği kadınlara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi’ni anlattı.

 

Narman Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy’un ana sınıfı öğretmeni eşi Hacer Atasoy, Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya katılan kadınlara, ‘Gönül Elçisi’ olmaları için başvuru formu dağıttı. Ailelerinin bakamadığı çocukların koruyucu aileler tarafından alındığını anlatan Hacer Atasoy, ‘Gönül elçisi’ olmak için belirli koşulları anlattı. Projenin iki yıl süreceğini söyleyen Hacer Atasoy, şunları anlattı:

 

 

“Ailelerinin bakamadığı çocuklar, koruyucu aileler tarafından alınıyor. Onlara şefkat veriliyor ve aile ortamında yetiştirilmesi sağlanıyor. İlgili bakanlık bakımı üstlenilen çocukların yaşına, öğrenim durumuna göre belirli bakım parası veriyor. Bu proje yardımseverlik, gönüllük duygularını harekete geçirme, farkında bir topluluk oluşturma arzusunu taşımaktadır. Gönüllü çalışmaların yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmak, insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek adına hayata geçirildi. Gönüllülük yoksulluğun sonucu olan sosyal dışlanmayı azaltmaktadır. Gönüllük eski bir kavram olmakla beraber Türkiye’de seksenli yıllarda ivme kazandı. Ülkemizde toplumsal bilinçlenmeyi de beraberinde getirmiştir. Proje kapsamında Narman gönül elçileri olarak ilk toplantımızı yapıyoruz. Bu aşamada sizleri gönül elçisi olarak aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. İlçemizde de gönül elçileri grubu kurarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. İhtiyaç sahibi olanlara ve insanlığa katkı sağlamak isteyen herkes gönül elçisi olabilir. Gönül elçileri ilgili bakanlıktan belge, kaynak, adres, uzman gibi her türlü desteği alırlar.”

 

 

Yaklaşık 2 saat süren açıklamanın ardından salonun yaklaşık 100 kadın, kendilerine verilen formları doldurarak gönül elçilerini seçecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.