Anasayfa > 5'li Üst Haber, Gündem, Sağlık, Türkiye > Nedeni T.C mi ?

10.04.2013 Çar, 13:52

Reklam

Toplum sağlığı merkezlerinde bulunan T.C. yazısının kaldırılmasıyla ilgili olarak hazırlanan genelgeye imza atan Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Mustafa Aksoy görevinden ayrıldı.

 

Aksoy, Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği yazıda görevinden ayrılmak istediğini ve doktorluk görevine dönmeyi arzuladığını dile getirdi. Bakanlığın istifa dilekçesini onayladığı ve Aksoy’un görevinden yarıldığı öğrenildi.

 

 

 

PERSONELİ TOPLADI, HELALLİK İSTEDİ

Aksoy, bu sabah kurum personeli ile C toplantı salonunda bir araya gelerek veda konuşması yaptı. Aksoy, kurum personeli ile yaptığı 1.5 yıllık çalışma için teşekkür ederek, helallik istedi. ‘Hakkınızı helal edin’ diyerek kurumdan ayrılan Aksoy’un TC yazısı yüzünden istifa ettiği öğrenildi.

 

 

 

TC TARTIŞMASI ÇIKMIŞTI

Ayrılma girişimini 2 hafta önce yaptığı iddia edilen Aksoy, 4 Ekim 2012’de kurum başkanı olarak imzaladığı  genelgede Toplum sağlığı merkezlerinde TC ibaresinin bulunmasına gerek olmadığı belirtilmişti. Bu genelgeye dayanarak Türkiye’deki toplum sağlığı merkezlerindeki tabelalarda TC ibaresi çıkartılmıştı.

 

 

 

Olayın vatandaşlar tarafından fark edilmesi üzerine, özellikle sanal dünyada tepkiler artmıştı. İnternet ortamında verilen tepkiler üzerine MHP ve CHP milletvekilleri de Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermişti. Bakan Müezzinoğlu, dün akşam yaptığı açıklamada bakanlıkta TC ifadesinin yer alacağını, ama toplum sağlığı merkezlerinde gerek olmadığını dile getirmişti.

TC ifadesinin kaldırılması üzerine özellikle facebook’ta kayıtlı bulunan 9 milyon kişinin profilinin önüne TC yazısını koyduğu iddia edilmişti.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

ahmet tekgül

sağolsunlar erdoğancı zihniyetler var oldukça daha çok şeyler göreceğiz artık bu saatten sonra bu zihniyetlerin kendilerine çekidüzen vermeleri lazım diye düşünüyorum yoksa başlarına gelecek çok şeyler olabilir

10.04.2013, 14:43