Anasayfa > Eğitim > “Nedir” Ekibi Sosyal Medya Kulübü İle Anadolu Üniversitesi’nde

23.11.2015 Pts, 11:01

“Nedir” Ekibi Sosyal Medya Kulübü İle Anadolu Üniversitesi’nde

Reklam

Son dönemlerde sosyal medya üzerinde yayınladıkları videolarla milyonlarca kez izlenen 321 Medya’dan ’Nedir’ ekibi, Sosyal Medya Kulübü (SMK) ile Anadolu Üniversitesi’ne geliyor.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi bünyesinde çalışan kulüp, yaptıkları etkinliklerle öğrenciler üzerinde sosyal medya farkındalığı oluşturmayı hedefliyor. Bu doğrultuda çalışmalar yürüten ve sezon başından beri yaptıkları işlerin yanı sıra farklı çekim teknikleriyle de okul içerisinde adından sıkça bahsettiren kulüp üyeleri, ilk etkinliklerinin çalışmalarını tamamladı. Kulüp üyeleri, daha önce 321 Medya’dan Burcu Bakdur’un çektiği ’Nedir?’ videolarına benzer bir kısa filmi ’SMK Nedir?’ adıyla yayımlamış ve dikkatleri üzerilerine çekmişti. Ardından etkinliğe kısa bir süre kala ise ’SMK Soruyor’da ’Nedir? Ne Değildir?’ adlı çalışmalarıyla üniversite öğrencilerine Bakdur ve Baş hakkında düşünceleri soruldu.

Beş senedir sürekli aktiflik ilkesiyle hareket ettiklerini belirten SMK Başkanı Göktuğ Pütün, sektörde önemli isimleri öğrencilerle buluşturduklarını ifade etti. ’Nedir’ videolarını çeken ekibin gelmesinin kendilerine çok şey katacağını bildiren Pütün, konukların da Eskişehir’e gelmek için son derece heyecanlı olduklarını vurguladı. Etkinliğe en iyi şekilde hazırlandıklarını aktaran Pütün, “Biz bu isimleri çağırırken sıradan bir davet yerine sevdiğimiz kişileri, sevdiğimiz işleriyle davet ettik yani onların yaptığı videonun bir benzerini onlara davet niteliğinde çekip onlara gönderdik. Çok etkilendiler bundan, bunları söylemlerinde de gördük. 25 Kasım’da yapılacak etkinliğe çok iyi hazırlandık ekip olarak. Söyleşi olduğu için karşılıklı sohbet havasında bir etkinlik geçireceğiz. Biz Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Kulübü olarak üniversitenin en aktif ve en sosyal kulübü olduğumuzu her zaman için iddia ettik. Bunu da bu etkinlikle üniversite öğrencilerimize, öğrenci arkadaşlarımıza göstereceğiz” dedi.

Cem Yılmaz ve Okan Bayülgen gibi ünlü isimlerin de videolarında oynayarak destek verdiği ’Nedir’ ekibi 25 Kasım Çarşamba günü saat 12.00’da AÜ Yunus Emre Yerleşkesi Sinema Anadolu salonunda üniversite öğrencileriyle buluşacak. Öte yandan, ’Nedir? Ne değildir?’ söyleşisinin ücretsiz davetiyelerinin İletişim Bilimleri Fakültesi ve Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) önünde kurulan stantlardan temin edilebileceği bildirildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.