Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Nenehatu’un kızları şampiyon

05.12.2012 Çar, 13:42

Reklam

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liseli Genç Bayanlar Basketbol Final Maçı dün Atatürk Üniversitesi Spor Salonu’nda yapıldı. Finalde Nenehatun Kız Lisesi ile İbrahim Hakkı Fen Lisesi karşı karşıya geldi.
Nefesleri kesen maçtan 28-22 galip çıkan Antrenörler Zeyit Palabıyık ve Suat Aydın yönetimindeki Nenehatun Kız Lisesi geçen yılki başarısını bu yılda tekrarladı ve şampiyon oldu. İkinciliği Antrenör Nurullah Yavilioğlu yönetimindeki İbrahim Hakkı Fen Lisesi elde ederken, üçüncülüğü de Antrenör Zekeriya Macit yönetimindeki Bilkent Lisesi kazandı. Dün oynanan ve nefesleri kesen maç dolu tribünler önünde oynandı. Özellikle Nenehatun Kız Lisesi’nin öğrencileri hınca hıç doldurdukları tribünlerden darbuka eşliğinde takımlarına destek verdi.
NENENHATUN’UN TORUNLARINDAN GANGNAM STYLE DANSI
Dün oynanan final maçına iki okulun öğrencileri büyük bir ilgi gösterdi. Atatürk Üniversitesi Spor Salonu’nun tribünlerini dolduran öğrenciler kendi okulları lehine tezahürat yaptı. Özellikle Nenehatun Kız Lisesi’nin öğrencileri, Antrenörler Zeyit Palabıyık ve Suat Aydın yönetimindeki basketçilere büyük bir destek vererek, Nenehatun’un perilerinin şampiyon olmasında büyük rol oynadı. Final maçı sonrasında antrenör Zeyit Palabıyık ve Nenehatunlu basketbolcular gangnam style dansı yaparak şampiyonluğu kutladı. Karşılaşmada dereceye giren okullara kupaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Bülent Tilkidöğen ile Basketbol İl Temsilcisi Semahattin ve okul yöneticileri tarafından verildi. 8 bayan takımın mücadele ettiği ligde şampiyon olan Nenehatun Kız Lisesi, Fatih Bastem ve Hamza Çelik’in hakemlik yaptığı maçta mutlu sona ulaşarak Erzurum’u grup maçlarında temsil etmeye hak kazandı. Karşılaşmayı izleyenler arasında Atatürk Üniversitesi Spor Koordinatörü M. Suphi Özçomak ile Milli Eğitim Müdürlüğü İl Koordinatörü Alpaslan Topçu ve çok sayıda okul yönetecisi de izledi.
NENEHATUN’UN ŞAMPİYONLUK COŞKUSU
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Bülent Tilkidöğen, “11 erkek takımı, 8 bayan takımının mücadele ettiği Lise Gençler Basketbol İl Birinciliği’nde tribünlerin dolu olması bizleri mutlu etti. Ayrıca maçlarda sportmenliğin kazanması da bizler için övünç kaynağı olmuştur. Bayanlar finaline değinen Tilkidöğen, “Bugün burada gerçekten final adına yakışır bir mücadele izledik. Tüm okulları ve antrenörleri kutluyorum” dedi. Kupa töreninin ardından Nenehatun Kız Lisesi’nin sporculara ve teknik heyeti şampiyonluğu kutladı. Kupayı havaya kaldıran bayan basketbolcular, salonda tur atarak, şampiyonluğu taraftarı ile kutladı. Antrenör Zeyit Palabıyık, “Hedefimiz grup maçlarından Erzurum’u en iyi şekilde temsil etmek olacak. İnanıyorum ki, geçen yılki başarımızı tekrarlayacağız” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.