Anasayfa > Ana Manşet, Yaşam > Netice’yi banyo’da öldürdüler

11.04.2013 Per, 14:40

Reklam

ERZURUM’da, oturduğu evinin 4’üncü kattan atlayarak intihar eden 2 çocuk annesi 28 yaşındaki Netice Barçın’ın ölümü ile ilgili dava bugün Erzurum 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başladı. Tutuksuz yargılanan Kamil Barçın,”İkinci eşim Esengül, Netice’yi elinden tutmak istedi ama o anda bıraktı. Banyo’da tespit edilen kan izleri Netice’yi kurtarmak için camı kıran Esengül’e aittir. Eşime şiddet uygulamadım” dedi.

 

DAVA ÖNCESİ KAVGAYA POLİS MÜDAHALESİ

Adliye koridorunda iki ailelerin sözlü küfürlü kavgasını adliye polisi güç kullanarak etkisiz hale getirdi. Yapılan duruşmaya taraf yakınları alınmazken, intihar ettiği önü sürülen Netice Barçın’ın avukatının ‘otopsi’ talebi reddedildi.

 

 

EŞİ VE KUMASI HAKKINDA DAVA AÇILDI
Savcılık, evden gitmek istemesine engel olduğu ve dövdüğü için koca 30 yaşındaki Kamil Barçın hakkında Erzurum 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak, eziyet’ suçlarından 5 yıldan 18 yıla kadar, kuma 33 yaşındaki Esengül Nikbay hakkında ise 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istedi.

 

 

OLAY:
Merkez Palandöken İlçesi’nde 3 Haziran 2012 günü Abdurrahman Gazi Mahallesi 2’nci Yazıcı Sokak Doğu Ses Yapı Koop. F Blok Kat 4 Daire No 16’da meydana gelen olayda, Netice Barçın 4’üncü kattan düşerek öldü.

 

 

CUMHURİYET SAVCISI, “KASTEN ÖLDÜRME YOK”

Ölümü şüpheli bulunan Netice Barçın’ın eşi ve kuması gözaltına alındı. Kamil Barçın ile Esengül Nikbay, sorgunun ardından serbest bırakıldı. Cumhuriyet Savcısı Mehmet Bakır Özkan’ın sürdürdüğü soruşturmada, ’kasten öldürme, kasten öldürmenin ihmali davranış ve işlenmesi’ suçlarından kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

 

 

 

“ESENGÜL, NETİCE’Yİ TUTMAK İSTEDİ AMA O ANDA BIRAKTI”

Tutuksuz yargılanan Netice Barçın’ın kocası Kamil Barçın ise bu gün yapılan duruşmada suçlamaları kabul etmedi. Barçın,“İntihar eden Netice Barçın benim eşimdi. Son bir yıldan beri Esengül Nikbay ile birlikte ilişkim olduğu doğrudur. Olaydan önce birlikte aynı evde yaşıyorduk. Netice ile aramızda zaman zaman tartışma oluyordu. Ben Netice ile sürdürdüğümüz yaşam süresince kesinlikle şiddet uygulamadım.

Olay günü ben arkadaşımla birlikte dışarı çıkmıştım. Netice ile birlikte olay günü parka gitmedim. Netice ile yaklaşık 11 yıldır evliyim. Aramızda tartışma çıktı. Bu tartışmamızı gören Esengül Nikbay araya girerek tartışmayı engelledi. Ben bu tartışmadan sonra salondan dışarı çıktığım sırada Netice’nin kapıyı kilitlediğini fark ettim. İntihar edebileceğinden şüphelendiğim için koşarak oda kapısının kilitli olması nedeniyle kapının camını tekme atarak kırdım. Camın bir bölümünü de Esengül, kırdı. Ben camı kırdığımda Netice’nin salonun penceresini açmış olduğunu gördüm. Pencerenin önünde duruyordu o an aşağı atlayacağını düşünerek koşarak merdivenlerden aşağı inmek istedim. O anda Esengül içeri girerek, Netici’yi tutmak istedi. Ancak, o anda elinden tutunamadığını fark edince panige kapılıp dışarı fırladım. Dışarıya koşmamın tek amacı Netice’nin bir süre pencerede asılı kaldığını fark ederek onu tutmak amacıyla aşağıya indim.”

 

 

BABA,”KIZIMI BANYODA ÖLDÜRDÜLER” İDDİASI

Netice ‘in  babası Necati Kayık ise duruşmada kızının kasti öldürdüğünü iddia etti. Baba Kayık,”Benim kızım 11 yıldır evliydi. Yaklaşık 5 yıldan beri kızımız bizimle görüştürmüyordu. Kızımı dövdüğünü başkalarından duydum. Benim kızımı kasten öldürdü, balkondan aşağı attılar. Ben hastaneye gittiğimde kızımın saçları ıslaktı. Kızımı banyoya götürerek öldürdükleri ve öldürdükten sonra pencereden aşağıya attıkları kanaatindeyim. Şikâyetçiyim” dedi.

 

 

“TELEVİZYON KANALINDA ASILSIZ İTHAMDA BULUNDULAR”
Tutuksuz yargılanan Kamil Barçın’ın avukatı Süha Erdoğdu ise, mahkemeye Netice Barçın ile Esengül Nikbay’ın birlikte gülerek çektirdikleri fotoğrafları mahkemeye delil olarak sundu. Avukat Erdoğdu, ”Şikâyetçi ailenin görgüye dayalı bilgileri yok. Bu nedenle ifadelerine itibar edilmemelidir. Ailenin acılı olması ve Televizyon kanalına çıkarak müvekkilim ve ailesi hakkında asılsız ithamlarda bulunmaları hakkını vermemektedir. Netice ile Esengül arasında herhangi bir husumet bulunmadığını ve birlikte çektirdikleri fotoğrafı mahkeme delil olarak sunuyoruz” dedi.

 

 

OTOPSİ TALEBİNE RED KARARI
Baba Necati Kayık’ın Avukatı Ferhat Emer’in ‘Biz olay günü Netice’nin karnında bıçak izi olduğunu öğrendik. Otopsi yapımasını talep ediyoruz” sözleri üzerine Mahkeme Başkanı Haşim Kızıltaş ise, bu talebin reddine karar verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.