Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Nevşehir’de Araç Sürücüleri Lastikçilerde Uzun Kuyruklar Oluşturdu

03.12.2015 Per, 14:25

Nevşehir’de Araç Sürücüleri Lastikçilerde Uzun Kuyruklar Oluşturdu

Reklam

Nevşehir’de dün etkili bir şekilde yağan kar yağışının ardından araç sürücüleri soluğu lastikçilerde aldı.

1 Aralık 2015 tarihine kadar araç sürücülerinin kış lastiklerini taktırmaları konusunda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından araç sürücüleri uyarmıştı. Ancak bazı illerde olduğu gibi Nevşehir’de de bazı araç sürücüleri kar yağışını bekledikleri görüldü. Nevşehir’de dün etkili bir şekilde yağan kar yağışı ve gece saatlerinde yollarda olan buzlanmalardan dolayı araç sürücüleri sabahın erken saatlerinden itibaren lastikçilerde uzun kuyruklar oluşturdu.

Nevşehir’de lastik bayiliği yapan Durmuş Yüksel, bu durumun sürücülerin ihmali olduğunu belirterek, “Kış lastiklerini vatandaşlarımız daha önceden daha erken zamanlarda taktırmalarını biz lastik bayileri olarak tavsiye ediyoruz. Şu anda yoğunluğumuz korkunç derece de fazla çünkü insanlar 1 Aralık tarihini bekliyor ve son günlerde korkunç bir şekilde yoğunluk oluşuyor. Günlük 150 aracın araç lastiklerini değişim yaptık. Bunu da vatandaşlarımızın ihmalinden başka bir şeye bağlamıyoruz” diye konuştu.

Aracına kış lastiği taktırmak isteyen bir araç sürücüsü ise, “Biz kar düşmesini bekledik. Kar düşünce bizde kış lastiklerini taktıralım dedik. Biraz da kendimizin zorunluluğu olarak gördük kazadan beladan kurtulmak için” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.