Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > ‘New City’nin hafriyatını alıyorum hala battı diyorlar’

03.03.2013 Paz, 19:19

‘New City’nin   hafriyatını alıyorum  hala battı diyorlar’

Reklam

Karadayı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı, Kardelen Televizyonu’nda yayınlanan ‘Soruyorum’ programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. Merak edilen tüm soruları cevaplandıran Karadayı, “Makro Kent’in ihalesine girdim battı dediler. Yaptım battı dediler. New City’nin hafriyatını alıyorum hala battı diyorlar. Bende gülüp geçiyorum” dedi.

 
Bölgenin uydu kanalı Kardelen Televizyonu’nda tecrübeli isim Sinan Özçaylak’ın moderatörlüğünde yayınlanan Soruyorum programının bu haftaki konuğu Karadayı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı oldu.

 
Gazeteci Yazar Talat Uzunyaylalı ile Mehmet Şener’in soru yağmuruna tuttuğu işadamı Karadayı, izleyicilerden SMS ile gelen soruları da cevaplandırdı. Palandöken ilçesindeki New City projesini detaylarıyla anlatan Karadayı, 230 milyon liraya mal olacak çalışmanın şimdiye kadar Erzurum’da yapılacak en büyük proje olduğunu vurguladı. New City’de 2 bin 200 konut yapılacağını ve bunun çok önemli bir rakam olduğunu kaydeden Karadayı, Erzurum’da bir ilki gerçekleştirerek konutlarda plan uygulamasını de değiştirdiklerini ve daha çok yeşil alan bıraktıklarını söyledi.

 
“SON TEKNOLOJİ İLE ÇALIŞIYORUZ”
New City’de yapılacak konutların 13 kat olmasıyla ilgili gelen bir soruyu cevaplandıran Karadayı, “Fore kazık uygulaması yapıyoruz. Son teknoloji ile çalışıyor ve 40 metre yerin dibine iniyoruz. Tüm yapılan tünel kalıp sistemiyle inşa edilecek ve her biri çok sağlam olacak” dedi.

 
“GÜLÜP GEÇİYORUM”
“Karadayı battı” dedikodularıyla ilgili olarak da konuşan işadamı Ahmet Metin Karadayı, şunları söyledi. “Bu süreçte bir sürü spekülasyon çıktı. ‘Yapamaz, edemez’ dediler ama herkes biliyor ki Karadayı bu işi yapar. Makro Kent’i yaparken de dedikodular çıkmıştı. Araziyi satın aldım ‘battı’ dediler, ihaleyi aldım ‘yapamaz’ dediler. New City’de hafriyat alıyoruz hala ‘battı’ diyorlar. Ben de gülüp geçiyorum. Biz belediye ile anlaşamasak bile bize ait olan arazide bu projeyi zaten yapacaktık. Ben oranın arsasına 40 milyon lira para yatırdım. Biz projeye başlar başlamaz evlerin altındaki işyerlerini sattım. Belki inanmayacaksınız ama evlerde kullanacağım malzemeyi bile şimdiden satın aldım.”

 
İşadamı Karadayı ayrıca New City’de kullanacağı tüm malzemeleri Erzurum’dan aldığını vurguladı. Karadayı, “Milyonlarca liralık bir iş. Erzurum’un kazanması lazım. Bu yüzden Bursa’da inşaat malzemesi satan kardeşim varken ben demir hariç tüm malzememi Erzurum’dan satın alıyorum. Demiri hariç tutuyorum çünkü Makro Kenti yaparken, herkes ‘Karadayı battı’ dedi. 300 ton demir için teminat istediler, bana güvenmediler. Ama sağolsun Erzincan’daki Beşiktaşlar firması bana o gün gözü kapalı 300 ton demir verdi. Bu yüzden demiri oradan alıyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.