Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Noel Pazarı Köyceğiz Ve Marmaris’de

23.11.2015 Pts, 13:00

Noel Pazarı Köyceğiz Ve Marmaris’de

Reklam

Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği ve Köyceğiz Belediyesi tarafından her yıl Aralık ayında yapılan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan 6 Aralık Pazar günü başlıyor.

Geçtiğimiz son üç yılda Köyceğiz’de süregelen etkinlik bu yıl Marmaris Belediyesinin eşliğiyle Marmaris’te de Köyceğiz pazarının bitiminin ardından 12 Aralık Cumartesi günü Marmaris kapalı pazar yerinde yaklaşık 300 değişik çeşitli hediyelik, tanıtım ürünleri, ikinci el eşyalar, el sanatları, el ürünleri stantları ile start verecek.

Muğla yabancılar Dernek Başkanı Halil Karanfiloğlu yaptığı açıklamada; “Her yıl yaptığımız Noel pazarlarını bu yıl Köyceğiz ve Marmaris’de ilçe belediyeleri ile birlikte yapıyoruz. Noel pazarlarımıza yerli ve yapancıların ilgisi büyük oluyoruz. Biz dernek olarak yerleşik yaşayan yabanc larla yerel halkı bir pazarda buluşturarak ortak kültürel değerleri birlikte paylaşıyoruz. Noel pazarlarımız bir karnaval havasında geçiyor. Pazarı içerisinde çeşitli etkinliklerimiz oluyor. Ayrıca bu pazarda birçok sosyal projelere yardım imkanı sağlıyoruz. Pazarımızda tüm sivil toplum kuruluşlara ve yardım, vakıf, okul aile birlikleri ve çeşitli yardım oluşumlarına stantları ücretsiz veriyoruz. Bir de yerli ve yabancıların sağlık, sigorta ve hukuki hakları yönünde stantlarımız oluyor. Bir çok Noel etkinliği ve sürprizler ve gösteriler bu pazarlarımızda olacaktır. Güzel bir hafta sonu geçirmek ve alışveriş yapmak isteyen tüm halkımızı 6 Aralık Pazar Köyceğiz’e kordon boyuna, 12 Aralık Cumartesi günü Marmaris’e Kapalı Pazar yerine davet ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.