Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > O Filme Erzurum’dan Tepki

14.09.2012 Cum, 14:43

Reklam

ABD’de Hz. Muhammed’e hakaret içeren film, Erzurum’da cuma namazı sonrası protesto edildi.

 
Saadet Partisi (SP) Gençlik Kolları tarafından düzenlenen protesto gösterisinde Lala Paşa Camii avlusunda toplanan grup, Hz. Muhammed’e hakaret içeren filme tepki gösterdi. Grup adına basın açıklaması yapan Mehmet Şen, “Müslümanların Masumiyeti adlı İslam’a hakaret eden filmin yapımcılarından biri Kur’an yakmaya yeltenen Hıristiyan papaz Terry Jones, filmin diğer yapımcı finansörü Yahudi Sam Bacile ve bir diğer destekçisi Mısırlı Kıpti Morris Sadek’dir. Batı ülkelerinin filme karşı sessiz kalması ve bunu ifade özgürlüğüne bağlaması haksız bir tutumdur. ABD’deki bu İslam karşıtı hakaret binlerce Müslüman’ı sokağa dökmüştür. Bu da gösteriyor ki İslam’a ve Hz. Muhammed’e yöneltilen hiçbir hakaret cevapsız kalkmayacaktır” dedi.

 
Gösteride ABD karşıtı sloganlar atan grup, olaysız şekilde dağıldı.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Muhsin

Bu Peygamber Sizinde Peygamberiniz Değil mi..?

Siz gerçekten Resulüllah’ı hiç sevdiniz mi?

Siz gerçekten, Resulüllah’ı hicveden Kab Bin Eşref’i ortadan kaldırmaya gönderen Peygamberimizi sevdiniz mi?

Siz, alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Resul-i Ekrem’in hürmet ve şahsiyetini kendinize nefislerinizden evla bildiniz mi?

Günleri çeviren Allah, öyle bir gün getirir ki, sinelerdeki kiri bütünüyle ortaya çıkarır da neyin ne olduğunu herkes görür.

Ve bugün birileri, Müslümanların bu eylemlere katılmaması için yoğun bir kulis ve lobi faaliyeti yürütüyor…

Kim bunlar dersiniz?

NATO’nun Ortadoğu projeleri için her türlü kahramanlığa yönelip de, Peygamberimizin şahsiyet ve hürmeti için küçücük bir öfke dahi göstermeyen Amerika’nın Yeşil Kıtaları….!

15.09.2012, 10:12