Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Odak Asarkaya’da Keşif Yaptı

23.11.2015 Pts, 11:25

Odak Asarkaya’da Keşif Yaptı

Reklam

Ordu Dağcılık Kulübü(ODAK), keşif faaliyetleri kapsamında Altınordu ilçesinden bulunan Asarkaya’dan iniş gerçekleştirerek kaya üzerinde bulunan mağarada keşif yaptı.

Ordu Dağcılık Kulübü(ODAK) keşif faaliyetlerine devam ediyor. Ordu’nun doğal güzelliklerinin bulunduğu alanlarda keşiflerini sürdüren kulüp üyeleri bilinmeyen yerleri gün yüzüne çıkararak Ordu turizmine kazandırmayı hedefliyor. Bu kapsamda etkinlik düzenleyen ODAK üyeleri Altınordu ilçesi Saraycık Mahallesi’nde bulunan Asarkaya’dan 5 kişilik bir grup ile iniş gerçekleştirdi. Yaklaşık 60 metre yükseklikten inen sporcular, kaya üzerinde bulunan ve daha önce hiç girilmemiş olan mağarada keşif yaptı. Dağcılık kulübü üyelerinin yaptığı bu iniş çevredeki vatandaşlar tarafından da izlendi.

Kulüp Başkanı Yılmaz Seferoğlu yaptığı açıklamada, Ordu’da gizli kalmış mağaralar başta olmak üzere, doğal güzellikleri ve kanyonları 1-2 yıl içerisinde keşfederek kulüp adına bir envanter çıkarmak istediklerini söyledi. Çıkarılan envanterlerde uygun görülen yerlerin ise doğa turizmine kazandırılmasını hedeflediklerini belirtti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.