Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Odunpazarı Belediyesi Madencileri Unutmadı

05.12.2015 Cts, 14:25

Odunpazarı Belediyesi Madencileri Unutmadı

Reklam

Odunpazarı Belediyesi, 4 Aralık Dünya Madenciler günü kapsamında “Türk Madenciler Günü Anma Etkinliği ve Konseri” düzenledi.

Ülkenin yararı için yeraltı kaynaklarını çıkarmak isteyen işçilerin bu uğurda hayatlarını kaybetmesi, madenci işçilerinin, madenci eş ve akrabalarının hüzünlerine ortak olmak adına düzenlenen program, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Programa, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, Eskişehir ve farklı illerde bulunan maden işçileri ile aileleri katıldı.

Başkan Kurt, program öncesi yaptığı konuşmasında, 4 Aralık gününün Türkiye’de dünyada madenci ve madenci yakınları için önemli bir gün olduğunu belirtti. Başkan Kurt, “4 Aralık günü Türkiye’de yaşanan çok kötü günleri anımsatan bir gün ve ülke olarak bu kötü günlerden ders çıkarmadığımız görülüyor. Türkiye’deki maden sisteminden işçi, işveren ve maden mühendisleri memnun değil çünkü örgütsüz bir toplumda güvencesiz bir çalışma içerisinde yeteri kadar insan haklarından yararlanamıyor” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.