Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Öğrenciler AB Ve Sanatla Buluştu

23.11.2015 Pts, 10:25

Öğrenciler AB Ve Sanatla Buluştu

Reklam

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından kente kazandırılan Antalya Kültür Sanat’ta düzenlenen “Öğrenciler AB ve Sanatla Buluşuyor” etkinliğine Antalya’da öğrenim gören lise, ortaokul ve ilkokullardan 350 öğrenci katıldı.

ATSO, Antalya AB Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 17-18-19 Kasım 2015 tarihleri arasında “Öğrenciler Avrupa Birliği ve Sanatla Buluşuyor” etkinliği düzenlendi.

ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Kültür Sanat’ta gerçekleştirilen etkinliğe Antalya’da öğrenim gören lise, ortaokul ve ilkokullardan 350 öğrenci katıldığını belirtti.

Başkan Davut Çetin, “AB ve Kurumlarını alanında uzman konuşmacılar aracılığı ile öğrencilere anlatmak ve öğrencilerin sanata olan ilgilerini arttırılması amacıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde öğrencilere ilk olarak Avrupa Takımı üyesi Derya Sevinç tarafından AB hakkında bilgiler verildi. Öğrenciler daha sonra Antalya Kültür Sanat’ta yer alan ünlü ressam Pablo Picasso’nun ‘Kadın ve Boğa, Doğduğu Evden Seramikler ve Gravürler’ ve ünlü fotoğrafçı Ara Gülerin ‘Işık ve Tarih, Ara Güler’in gözüyle Antalya’ sergilerini gezdi. Picasso ve Ara Güler’in eserlerini inceleyen öğrenciler daha sonra atölye çalışmalarında, kendi eserlerini üretme fırsatı buldu” dedi.

ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO tarafından kente kazandırılan Antalya Kültür Sanat’taki Picasso ve Ara Güler sergilerinin 28 Şubat 2016 tarihine kadar devam edeceğini hatırlattı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.