Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Öğrenciler Atık Pil Toplamak İçin Yarışacak

23.11.2015 Pts, 14:48

Öğrenciler Atık Pil Toplamak İçin Yarışacak

Reklam

Osmangazi Belediyesi, her yıl düzenlediği ‘Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması’ ile öğrencilere çevre bilinci kazandırmaya devam ediyor. 2009 yılından bu yana düzenlenen yarışmada bu yıl hedef 8 ton atık pil toplamak.

Doğaya atıldığında büyük zararlara neden olan atıl pillerin toplanması için 7 yıldır başarılı bir çalışma yürüten Osmangazi Belediyesi, ‘Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması’ ile hem çevre kirliliğinin önüne geçiyor, hem de öğrencilere çevre bilinci aşılıyor. Yarışma kapsamında Osmangazi ilçesi genelindeki ilk ve ortaöğrenim düzeyindeki okullarda öğrenim gören öğrenciler, atık pilleri okullara dağıtılan atık pil toplama kutularına atarak biriktirecek. 15 Mayıs 2016 tarihinde sona erecek olan yarışma sonunda toplanan piller, Taşınabilir Pil İthalatçıları ve Üreticileri Derneği’ne (TAP) teslim edilecek. Dereceye giren okullar ve öğrenciler yarışma sonunda çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecek.

Osmangazi Belediyesi’nin 2009 yılından bu yana düzenlediği ‘Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması’nda 7 yıllık süreçte toplam 36 ton pil toplandı. Bu yıl düzenlenen yarışmada ise hedef 8 ton pil toplamak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.