Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Öğrencilere SMS’li takip

28.02.2013 Per, 9:14

Öğrencilere SMS’li takip

Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı, ‘8383 Mobil Bilgi Servisi’ sayesinde isteyen velilere öğrencilerin devamsızlık, sınav tarihi, not, haftalık ders çizelgesi gibi bilgilerini kısa mesajla iletecek.

 

Öğrencilerin ders notlarından devamsızlıklarına kadar birçok bilgi, velilere kısa mesajla gönderilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nca kurulan ‘8383 Mobil Bilgi Servisi’ne isteyen veli kayıt yaptıracak, bilgiler bu velilerin cep telefonlarına gelecek. Servisle resmi ve özel okullardaki öğrencilerin e-okul sistemine girilen devamsızlık, sınav tarihleri, sınav sonuçları, karne notları, diploma notu, nakil ve okul kaydıyla ilgili veriler, kısa süre içinde mesajla velilere bildirilecek.

 

 

SINAVLAR DA GÖRÜLECEK

Açıköğretim ortaokulu öğrencilerinin sınav sonuç bilgileri, sınav yeri, ders seçim bilgisi, mezuniyet ve diploma notları, açıköğretim lisesi öğrencilerinin ise sınav sonuç bilgileri, sınav yeri ve tarih bilgileri, ders seçim bilgileri, sınav merkezi değişikliği, öğrencilerin genel durum bilgileri sistem sayesinde velilere gönderilecek. Servisten yararlanmak isteyenlerin, cep telefonundan eğitim bilgilerini almak istedikleri öğrencinin TC kimlik numarasını yazarak 8383’e mesaj göndermeleri gerekiyor.

 

 

BİR SAATE CEPTE

Üyeliğini iptal etmek isteyenlerin cep telefonundan ‘IPTAL’ yazarak 8383’e göndermeleri yeterli olacak. Servisin aylık üyelik ücreti, tüm vergiler dahil 2 lira olarak belirlendi. Aylık en fazla 30 kısa mesaj gönderilecek. Sisteme girilen bilgiler, belli zaman aralıklarında kısa mesaja dönüştürülerek üyelere iletilecek. Özellikle sisteme girilen günlük devamsızlık bilgisi en geç bir saat içinde, ders notları ise üç saat içinde velilere bildirilecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.