Anasayfa > Eğitim > Öğrencilere TEOG Öncesi Balık Dopingi

24.11.2015 Sal, 13:26

Öğrencilere TEOG Öncesi Balık Dopingi

Reklam

İSTANBUL (İHA) –TEOG’a girecek öğrenciler Balıkçı Kenan’ın Beylikdüzü’ndeki restoranında sınav streslerini attı. İlk olarak Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’nde sergilenen deniz ürünlerini inceleyen öğrenciler, daha sonra ise ikram edilen balıkları tattı.

İstanbul’un tanınmış balıkçılarından Balıkçı Kenan adıyla bilinen Kenan Balcı, 25 ve 26 Kasım tarihlerinde TEOG’a girecek olan Gürpınar Azime Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu’nun 8. sınıf öğrencilerini Beylikdüzü’ndeki restoranında misafir etti. Öğrencilere ilk olarak Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni gezdiren Kenan Balcı, daha sonra da çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlaması için balık ikramında bulundu.

Öğrencilerin sınavda strese girmemeleri ve başarılı olmaları için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyleyen Balıkçı Kenan, “Balık demek enerji demek. Öğrencilerimiz çok enerjik bir şekilde sınava girsin istiyoruz. Çünkü onlar bizim geleceğimiz ve geleceğimize sahip çıkmamız lazım. Çocukların gelişiminde balık çok önemli. Balık stresi azaltır. Çocuklarımızın sınavda başarılı olmaları için onlara balık yedirdik” diye konuştu.

Çocuklara denizlere sahip çıkmalarını çağrısında bulunan Kenan Balcı, “Çocuklar burada denizde hangi balıkların yaşadığını görüp incelediler. Çocuklardan başarılı olmaları ve denizlerimize sahip çıkmalarını bekliyorum. Anne sütünden sonra yıpranan dokuları onaran ve içinde katkı maddesi olmayan tek besin kaynağımız balık. Bir balık 100 bin adet yumurta yapıyor. 150 kardeşimize başarılı olmaları için bol bol balık yedirdik” dedi.

“TEOG’DA BAŞARILI OLACAĞIZ”

Üzerindeki sınav stresini attığını söyleyen Gürpınar Azime Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hümeyra Yaman, “Buraya gelmemiz bizi çok rahatlattı. Büyük bir stresten kurtardı. Burada birbirinden farklı balık çeşitlerini gördük ve çok güzel insanlarla tanıştık. Yani bize çok güzel bir kaynak oldu. Önümüzdeki günlerde gireceğimiz TEOG’da başarılı olacağımızı düşünüyorum. Üzerimde hiçbir stres kalmadı” ifadelerini kullandı.

TEOG öncesinde güzel bir stres atma etkinliği gerçekleştirdiklerini söyleyen bir diğer öğrenci Ahmet Hüseyin Çınar, “Gireceğimiz TEOG Sınavı’ndan önce zihin açıklığı ve stres atmak için buraya geldik. Bize müzesinin ve mutfağının kapılarını sonuna kadar açan Balıkçı Kenan ağabeyimize teşekkür ediyoruz. TEOG Sınavı’ndan önce güzel bir stres atma çalışması olduğunu düşünüyorum” dedi.

Öğrencilere Balıkçı Kenan gezilerinde rehberlik eden Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mustafa Yıldız ise “Çok güzel bir etkinlik oldu. Öğrencilerimiz burada rahatladılar ve sınav stresinden uzaklaştılar. Özellikle devletimizin 2 senedir uyguladığı destekleyici kurslarla çocuklarımızı TEOG’a hazırlamaya çalıştık” diye konuştu.

Etkinliğin sonunda öğrenciler Kenan Balcı’ya çiçek ve plaket takdim etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.