Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Okçuluk Federasyonu Türkiye Şampiyonasında Yozgat 4 Sporcu İle Temsil Edilecek

23.11.2015 Pts, 17:01

Okçuluk Federasyonu Türkiye Şampiyonasında Yozgat 4 Sporcu İle Temsil Edilecek

Reklam

Yozgat ilk defa Okçuluk Şampiyonasında 4 sporcu ile temsil edilecek.

3-6 Aralık 2015 tarihleri arasında Samsun TÜYAP Fuarı’nda yapılacak olan Türkiye Okçuluk Federasyonu Türkiye Şampiyonasına, Cumhuriyet tarihinde bir ilk olarak Yozgat’tan 4 sporcu katılacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla bu yıl Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Okçuluk Kursunda başarılı olan Muttalip Altın, Zihni Karsu, Mehmet Biran Baran ve Hasan Özdemir Samsun’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Yozgat’ı temsil edecek. Şampiyona öncesi İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Gürel ve antrenör Turgay Erkekli öncülüğünde şampiyonaya katılacak olan sporcuları Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş makamında ağırladı.

Sporculara başarılar dileyen Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, “Cumhuriyet tarihinde ilk kez Yozgat’ta okçuluk sporunda Türkiye Şampiyonasına katılan bir ekip oldu. Bu durum mutluluk verici. Artık futbol, basketbol sporlarının yanında farklı spor dallarında da güzel gelişmeler oluyor. Bayan futbol takımı, badminton, okçuluk bunların güzel örnekleri oluyor. İnşallah arkadaşlarımız derece ile Yozgat’a döner” dedi.

Sporcular şampiyonada derece sözü verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.