Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Slayt Haber, Yaşam > Oltu Ebru Hemşireye ağlıyor

06.05.2013 Pts, 18:06

Oltu Ebru Hemşireye ağlıyor

Reklam

Giresun’da Kına gecesi programına katıldıktan sonra Erzurum’un Oltu İlçesine dönerken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden 2 kişi Oltu’da gözyaşları arasında toprağa verildi.

 
Dün Karagöbek köyü yakınlarında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden araç sürücüsü Fazıl Toprak ve Oltu Devlet Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan Ebru Er bugün Oltu’da öğle ve ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazlarının ardından toprağa verildi.

 
Fazıl Toprak Aslan Paşa Cami’inde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Oltu İlçesine bağlı Büyük Orcuk köyü’nde toprağa verilirken, hemşire Ebru Er ise Oltu Devlet Hastanesi önünde tören düzenlendi. Törende konuşan Oltu Devlet Hastanesi Başhekimi Muhammet Çelik, “Hastanemiz göğüs polikliniği hemşiresi Ebru Er, hayırlı bir iş için gittiği Giresun’dan dönerken elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Uzun yıllar birlikte mesai yaptığımız kardeşimiz her zaman ailesine ve topluma en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisinde olmuştur. Şüphesiz insanların ölümleri kaçınılmaz. Meslektaşımızın genç yaşta ebediyete intikali hepimizi üzmüştür.” diye konuştu.

 
Hastane önünde Ebru Er’in tabutuna beyaz tül leylak ve güller bırakan mesai arkadaşları büyük bir üzüntü yaşadılar. Mesai arkadaşların Ebru Er’in örnek bir insan olduğunu belirterek onun herkesin yardımına koşan fedakar bir sağlık çalışanı olduğunu dile getirdiler. Hemşire Er’in cenazesi Arslan Paşa Cami’inde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazsının ardından Oltu Cankurtaran mezarlığında toprağa verildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.