Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Slayt Haber > Oltu’da çocuklar yürüdü

15.11.2012 Per, 7:27

Reklam

DURSUN MURAT AYDIN
ERZURUM (İHA) –

 

Oltu Şehitler İlköğretim okulu öğrencileri, Diyabet’e dikkat çekmek için yürüyüş düzenledi.

 
Diyabet Haftası nedeniyle Oltu Şehitler İlköğretim Okulu öğrencileri okul önünde toplandıktan sonra hazırlamış oldukları pankartlarla Zayabey Caddedisi’nden Slogan atarak Hükümet meydanında Atatürk anıtına kadar yürüdü. Burada düzenlenen törende konuşan Sedanur Kaygusuz ve Sıla Korkmaz günün anlamı ve önemi ile ilgili birer konuşma yaptı. Diyabeti önlemek için tüm Türk milletine hareketli bir yaşam öneren öğrenciler, günlük yürüyüş ve spor yapmanın diyabet hastalığına yakalanma riskini azaltacağını dile getirdi.

 
Okul Müdürü Salih Yeşilyurt, “Sağlık Bakanlığının hazırlamış olduğu diyabet hastalığına ilişkin farkındalığı artırmak amacı ile öğrencilerimizle bir yürüyüş düzenledik. Herkesi diyabete karşı uyarmak ve duyarlı olmaları yönünde uyarılar yapıyoruz” dedi.
Öğrencilerin yürüyüşü esnasında ilçe emniyet ekipleri güzergah boyunca güvenlik tedbirleri aldı. Trafik ekipleri ise öğrencilerin geçiş kavşaklarında trafiği kısa süreli durdurarak öğrencilerin güvenli bir şekilde caddelerden geçişi sağlandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.