Anasayfa > Yazar > Ölümcül Albino sahneleniyor

02.05.2013 Per, 11:42

Ölümcül Albino sahneleniyor

Reklam

Atatürk Üniversitesi baharın gelişi ile birlikte sanat ve kültür yönünden farkındalığını  göstermeye başladı.Ülkemizde sadece yedi şehirde bulunan ve bunlardan biri erzurum olan Sahne Sanatları ( Tiyatro ) bölümü, halkı tiyatroya doyurma adına önemli adımlar atmanın planı ve projesi içine girdi.

 

Üniversite’nin bu sene 17. sini düzenlemiş olduğu kısa oyun yazma yarışması sonuçları geçtiğimiz hafta içerisinde basına duyuruldu.Yaklaşık kırk oyunun yarışmaya katılması ile, önceki seneler göz önüne alındığında, şehrimizde tiyatroya olan eğilimin arttığını görmemiz mümkün. Bu da sanatsal ve kültürel yönden kazanılan bilinci gözler önüne sermiş ve bir nevi insanımızda bu doğrultuda özgüvenin ne derece arttığının göstergesi olmuştur.Derece alan oyunların hiç  zaman kaybetmeden yazarları ve tayin edilen yönetmenleri ile oyunların sahnelenmesi için çalışmalar yoğun bir şekilde başladı.8 Mayıs’ta  prömiyeri yapılacak oyunların içerisinde, derece alan oyunlardan bir tanesi şahsıma ait olan ” Ölümcül Albino ” isimli eserim. Tanzanya’da yaşanmış  bir olayı kurguladığım bu oyunumda insan hayatının ne derece basitleştirildiği, hastalığın bahane edilerek yapılan soy kırımları, intikam ve ihanetin bir arada durduğu 20 dakikalık kısa bir oyun ile sizlerin karşısına çıkacağım.İsminden de tahmin edebileceğiniz gibi albino hastalarının çevresinde dönen oyunumuzda, siyah (zenci) ama beyaz lekeli insanların çektiklerini, hastalığın sadece vücuda değil, hayatlarına da vurduğu lekeyi duygu dolu bir oyunla sahneleyeceğiz.

 

 

 

 

Devlet Tiyatrosunda oyunculuk yapan Arif Atalay’ın yönettiği, oyunculuk öğrencilerinin oynadığı bu oyunda güzel bir ekip çalışması yaparak 8 Mayıs Çarşamba günü, Üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki  sahnede seyirciyle buluşturacağımız oyunumda siz değerli dostlarımında katılımıyla geceyi en güzel şekilde yaşayacağımızdan hiç şüphem yok.O mutlu günümde sizleride, sizlere ayrılan koltuklarda görmek ümidiyle…8 Mayıs’da kullanacağımız tek cümle ” Albino Ölümcül ” olsun…

 

Saygı ve selam ile…

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.