Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Önce Kız Arkadaşını, Sonra Kendini Vurdu

26.11.2012 Pts, 2:30

Reklam

AHMET AKBUĞA-E.MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA)

Erzurum’da cinnet getiren bir genç, sevdiği kızı silahla vurduktan sonra intihar etmek istedi.

 
Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan 20 yaşındaki H.A., bugün saat 15.00 sıralarında vize sınavı için fakülteye giderken okul önünde bekleyen F.D. (22) ile karşılaştı. F.D., genç kızla bir süre tartıştıktan sonra belinde taşıdığı tabancayı çıkardı. Silahı görünce korkuyla “Yapma” diye bağıran genç kıza aldırmadan iki el ateş etti. Tabancadan çıkan kurşunlar genç kızın göğsüne ve boynuna isabet etti. H.A. kanlar içerisinde yere yığılırken, tabancayı çenesinin altına dayayan F.D. bir kez daha tetiğe dokundu. Olayı görenlerin ihbarı üzerine iki yaralı ambulansla Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. H.A.’nın hastaneye getirildiğinde duran kalbi doktorların müdahalesiyle çalıştırıldı. Genç kız ameliyata alındı. F.D.’nin de durumunun ağır olduğu ve ameliyata alındığı belirtildi.

 
Olayın ardından şoka giren Ekonometri bölümü öğrencilerinin vize sınavı, fakülte yönetimi tarafından iptal edildi. Görgü tanıkları, genç kızı yere yatıran F.D.’nin önce kıza iki el ateş ettiğini, ardından da tabancayı kendi boğazına dayayarak ateşlediğini belirtti. Olayla ilgili Erzurum Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı.

 
Merkez Aziziye ilçesinde bir fırında işçi olarak çalışan F.D.’nin, H.A. ile ilişki yaşadığı ve bir süre önce ailesinden genç kızı istettiği, ancak ailenin ret yanıtı üzerine genç çiftin ayrıldığı öne sürüldü. Ayrılığı hazmedemeyen F.D.’nin, yeniden bir araya gelmek istediği genç kızla bugün bu amaçla konuştuğu, ancak olumsuz yanıt alınca cinnet getirdiği iddia ediliyor.
Öte yandan F.D.’nin, ayrılık olayından sonra aracını satıp silah aldığı da iddia edildi.

[nggallery id=40]

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.