Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > Önce namaz, sonra çorba

23.02.2013 Cts, 11:51

Önce namaz, sonra çorba

Reklam

MURAT ÇANKAYA
ERZURUM (İHA) –

 

Pasinler İlçe Müftülüğü, sabah namazlarında cemaat sayısının artması için “Cuma günü sabah namazı Ulu Camii’de” buluşalım adıyla bir kampanya başlattı.
Pasinler’de ilki bugün sabah namazında gerçekleşen cemaat buluşması, Ulu Camii’de eski günleri hatırlara getirdi. Programda, sabah namazı öncesi Yasin-i şerif ve namaz sonrası ilçe Müftüsü Selim Yazıcı’nın hadis sohbeti yer aldı. Sohbet sonrası cemaate çorba ikramı yapıldı.
Konuyla ilgili olarak İlçe Müftüsü Selim Yazıcı , Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de sabah namazlarında cemaat sayısının çok az olduğunu, diğer vakitlerde olduğu gibi sabah namazında da cemaat sayısını artırmayı ve cemaatle namaz kılmanın faziletine dikkat çekmek istediklerini, bu Cuma itibariyle de sabah namazı sonrası hadis sohbetleri ve akabinde cemaate bazen çorba bazen de kahvaltı vereceklerini ifade etti.
Yazıcı, ilk hafta olmasına rağmen vatandaşların önceki günlere göre daha fazla sabah namazı için ulu camiye gelindiğini, inşallah ilerleyen haftalarda caminin dolup taşacağı inancında olduğunu ifade etti.
Yazıcı, bütün vatandaşlarımızı özellikle Cuma günü sabah namazına Ulu Camiye davet ettiklerini ve böylece bu mübarek günün feyiz ve bereketinden olabildiğince istifade edeceklerini Hasankale’nin eski manevi havasını yeniden teneffüs etmeye başlayacaklarını söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.