Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Ortaca Ülkü Ocaklarından Türkmenler İçin Yardım Kampanyası

23.11.2015 Pts, 18:48

Ortaca Ülkü Ocaklarından Türkmenler İçin Yardım Kampanyası

Reklam

Türkiye genelinde olduğu gibi Ortaca Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.

Şehit Asteğmen Ünal Daka Parkında yapılan basın açıklamasına MHP Ortaca İlçe Başkanı Sadık Gün, Ortaca Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Kaan Çakır ve Ülkü Ocakları mensupları katıldı.

Ortaca Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Kaan Çakır, Türkmenlerin bölgede çıkar peşinde koşan zalimler tarafından hedef haline geldiğini belirtti. Çakır; “Suriye tarihin gördüğü en büyük güç hesaplaşmalarından birine tanıklık etmektedir. Bölge üzerinde plan yapanlar, mazlum ve biçare bölge halkının oluk oluk akan kanından ziyade elde edecekleri milyon dolarlık ticari pazarları evla görmektedir. Kendi namuslarını, canlarını ve en kıymetlileri olan vatanlarını savunan Suriye Türkmeni soydaşlarımız ise bölgede çıkar peşinde koşan zalimlerin ilk hedefi halindedir. Vatan toprağının kutsaliyetine inanan ve can verip bu sevdasından vazgeçmeyen soydaşlarımız tüm imkânsızlıklara rağmen ayakta kalmaya çalışmaktadırlar. Sivil soydaşlarımızın üzerine bombalar yağmakta, yavrularımızın feryatları, analarımızın ağıtları arşı titretmektedir. Her biri atası Fatih yaşında olan Türkmen yiğitleri gün geçtikçe erimekte, asırlık çınar Türkmen babaları bu manzara karşısında kahrolmaktadır. Büyük sıkıntılar içerisinden sıyrılarak bugünlere gelen Ülkücü Hareket, soydaşlarının çektiği sıkıntıları yüreğinin en derininde hissetmektedir. Ülkü Ocakları, Türk milletinin kendisine teslim ettiği yardımları bu güne kadar Irak Türkmeneli, Suriye ve Türkiye’de bulunan bir milyonun üzerinde Türkmen soydaşımıza ulaştırmanın gurur ve mutluluğunu taşımaktadır. Mazlumların yarasını sarmak, acılarını paylaşmak için nasıl ki dün Kerkük’ e varıp, Doğu Türkistan için Türkiye’yi kıyama kaldırıp, Güney Azerbaycan için haykırıp, Türkmendağı’nda soydaşlarımız ile abdest aldıysak yine aynı anlayış içerisinde bugün de soydaşlarımızın maddi ve manevi anlamda yanında olacağız. Ankara başta olmak üzere ülkemizin muhtelif bölgelerinde bulunan Türkmen soydaşlarımıza kendi evlerinde olduklarını hissettirmek için elimizden geleni yapıyoruz’’ dedi.

Suriye Türkmendağı’na gönderilmek üzere bir yardım kampanyası başlatarak savaşın ortasında olan Türkmenleri yalnız bırakmayacaklarını ifadeden Çakır, yardımların 30 Kasım 2015 tarihine kadar Ülkü Ocaklarının il ve ilçe temsilciliklerine ulaştırılabileceğini söyledi. Ortaca’da toplanan yardımlar, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere Ülkü Ocakları genel merkezine gönderilecek

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.