Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Osmaneli Köylerine KÖYDES Projesi Kapsamında Alt Yapı Çalışmaları Başladı

04.12.2015 Cum, 18:02

Osmaneli Köylerine KÖYDES Projesi Kapsamında Alt Yapı Çalışmaları Başladı

Reklam

Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nın 2015 yılı KÖYDES projesi kapsamında Gaziler köyünde hız kazanan alt yapı çalışmaları, Oğulpaşa-Yeşilçimen, Beşevler-Oğulpaşa-Çerkeşli arası eski köy-yeni köy olarak adlandırılan bölgelerde yoğunlaşıyor. Köylerde yapılan çalışmalar tamamlanıyor.

Akşam geç saatlere kadar hummalı bir şekilde süren çalışmaları yerinde inceleyen Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve İl Genel Meclis Üyesi Hakan Özkan, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, her vatandaşın isteğinin üzerinde önemle durulduğunu ve köylere fayda sağlayacak çalışmaların yapılacağını söyledi. 2016 yılı KÖYDES projesi kapsamında da köylere büyük hizmet getireceklerini kaydeden Kaymakam Çakıcı, köylerde tespitlerin yapıldığını ve 2016 yılı yatırım programı hazırlıkları için çalışmalara devam edildiğini ifade etti. Tamamlanan çalışmaların yanı sıra devam eden projelerin de olduğuna değinen Çakıcı, “Hisarcık köyü Beşevler mahallesinde kanalizasyon yapımı için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Parke döşenmesi gereken köylerimize kilitli parkeler de döşenmeye başladı. Köylülerimizin sıkıntı çekmemesi için çalışıyoruz. Biz gereken bütün çalışmaları yapma gayreti gösteriyoruz” dedi.

Ayrıca İl Genel Meclis Üyesi Hakan Özkan da açıklamada bulunarak, “İl Özel İdaresi tarafından sürdürülen çalışmalarımız devam ediyor. KÖYDES ve Köylerimiz Şehir Olacak projeleri kapsamında hizmet gitmeyen köy kalmayacak. Sorunlar bir bir çözülecek. Birkaç yıl içinde köylerimiz modern yüzüne kavuşacak” dedi.

MUHTARLAR YETKİLİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Hisarcık Köy Muhtarı Sezai Demirtaş, Oğulpaşa Köy muhtarı Remzi Yaş, Gaziler Köy Muhtarı Ali Seyyar ise, “Grup köy yollarımızda, köy içlerindeki parke döşemelerinde ve köy içindeki alt yapı çalışmalarında köylerimizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Nayır’a, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcıya, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’e, AK Parti İlçe Başkanı Yalçın Karaca’ya, Bilecik İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Serkan Yıldırım’a, İl Genel Meclis Üyesi Hakan Özkan’a ve emeği geçen tüm İl Özel İdaresi çalışanlarına yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.