Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Osmanlı Ocakları, Bir Dadaş’a emanet

28.02.2013 Per, 13:14

Osmanlı Ocakları, Bir Dadaş’a emanet

Reklam

Osmanlı Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanlığı’na Erzurumlu Emin Canpolat seçildi.
Ankara Enerji Otel’de gerçekleştirilen Osmanlı Ocakları 1. Genel Kurulu, İstiklal Marşı’nın okunması ve şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından başladı. Genel Kurul’da mevcut Genel Başkan Kadir Canpolat aday olmazken, Fatih Çaltı ve Emin Canpolat hizmet için yarıştı. 44 delegenin o kullandığı Genel Kurul’da 36 oy alan Emin Canpolat Osmanlı Ocakları Genel Başkanlığı görevine seçildi.
Teşekkür konuşması yapan Genel Başkan Canpolat, Osmanlı Ocakları’nın 17 ilde teşkilatı bulunduğunu belirterek, bu yıl içerisinde tüm Türkiye’de örgütlenmeyi tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.
Canpolat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Osmanlı Ocakları tamamen bağımsız bir kuruluştur. Ecdadımız Osmanlı’ya gönül verenlerle hareket edip belli mana ve ruh köklerimizden oluşan bu anlayışı büyük Türk Milleti’yle yeniden buluşturmak için varız. Osmanlı’nın 600 yıl üç kıtaya nakşeden kültürünü, ahlakını, hoşgörüsünü ve adaletini günümüzde de yaşatmak ve genç nesillere anlatmak için görevde olacağız. Osmanlı Ocakları ülkemizin birliği, dirliği ve kardeşliğine katkı sunmak için vardır. Osmanlı Ocakları yüce dinimiz İslam’ın yolunda, Osmanlı’nın ve ecdadımızın izindedir. Bu inanç ve şuura sahip gençlerin yetişmesine katkı sunmak şiarımızdır. Osmanlı Ocakları milli ve manevi değerlerimizin hizmetkârı ve yılmaz savunucusu olacaktır. Bu ülkede yaşayan, etnik kökeni, mezhebi, mesleği ne olursa olsun millet ve İslam düşmanları hariç herkesi kucaklayacak, ümmet bilincinin güçlenmesine katkı sunacağız.”

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

ali veli

yazık ya çok yazık…

01.03.2013, 9:23
selami kaya

adam gibi adam helal olsun. ak partide onca başarılara imza atmış birisi, inşaallah başarılarının devamı gelir..

06.03.2013, 18:19