Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Öykü Atölyesi Katılımcılarına Katılım Belgesi

26.10.2015 Pts, 11:00

Öykü Atölyesi Katılımcılarına Katılım Belgesi

Reklam

Eğitimci-yazar Nilüfer Altunkaya tarafından yürütülen Tepebaşı Belediyesi “Öykü Atölyesi”nde 17 kişiye düzenlenen törenle ‘katılım belgesi’ verildi.

Öyküyü seven ve bu alanda kendisini geliştirmek isteyen yetişkinlere ücretsiz verilen öykü atölyesi eğitiminin belge dağıtım töreninde konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Hepimiz bir öykünün içindeyiz. Günlük yaşamımız da bir öykü” dedi.

Öykü atölyesi eğitmeni yazar Nilüfer Altunkaya da, “Çok çalışkan bir ekiple çalıştım, çok keyifli bir atölye çalışması oldu” dedi.

Atölye katılımcılarından eğitimci Esra Çulan Altuk da, “Atölye çalışmalarında çok şey öğrendim, pek çok şeyi bilmediğimin farkına vardım” şeklinde konuştu.

Katılımcılara belgeler Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, belediye meclis üyeleri Abdülkadir Adar ve Turgut Doğandor tarafından verildi.

Öykü Atölyesi’nde; “öykünün hayatımızdaki yeri”, “yazmaya başlamak için öneriler”, “kurmaca öykünün unsurları”, “bir kahraman yaratmak”, “yazılan öykülerin incelemesi” gibi öyküye dair pek çok konu ele alınıyor.

3 Ekim 2015 cumartesi tarihinde Özdilek Sanat Merkezi’nde başlayan atölye, 31 Ekim’e kadar devam edecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.