Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > Özdağ’dan ‘Türkiye’ye İhtiyacınız Var’ Mesajı

22.11.2015 Paz, 17:24

Özdağ’dan ‘Türkiye’ye İhtiyacınız Var’ Mesajı

Reklam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Ne bulurlarsa bulsunlar Doğu Akdeniz’de bize ihtiyacı var. İster İsrail olarak, ister Güney Kıbrıs olarak Türkiye’ye ihtiyacınız var. Onlara sesleniyorum, buradan geçeceksiniz başka çareniz yok” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, EkoAvrasya Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen KKTC Su Temin Projesi ve Doğu Akdeniz’de Değişen Dengeler Çalıştayı’na katılarak, önemli mesajlar içeren bir konuşma yaptı.

Türklerin tarihte kurduğu büyük devletlerin yaşadıkları coğrafyalarda barış, kardeşlik ve huzuru tesis ettiğini kaydeden Özdağ, bugün bölgede ve ülkemizde yaşanan gelişmeler karşısında Türkiye olarak tarihten gelen sorumluluğun gereklerini harfiyen uyguladıklarının altını çizdi. Kıbrıs, Musul, Kerkük, Afganistan, Bosna gibi gönül coğrafyalarının Türkiye için büyük önem taşıdığını belirten Özdağ, ebedi devlet kuran milletlerden birinin Türkler olduğunu ifade ederek, büyük devletlerin büyük ekonomiler ve ordularla ayakta kaldığını söyledi.

“Türkiye, ne zaman büyüdüyse vesayetçiler ve darbeciler devreye girdi. Ekonomimize zarar verip kültürel savrulmalarımızı sağladı” diyen Özdağ, Türkiye’nin dünyada itibarlı bir devlet olmak için her şeye rağmen emin adımlarla yürüdüğünü vurguladı.

“TÜRKİYE’YE İHTİYACINIZ VAR”

AK Partili Özdağ, ülkenin önemli yer altı, yer üstü ve enerji kaynaklarıyla stratejik bir bölge olduğuna değinerek, ’’Ne bulurlarsa bulsunlar Doğu Akdeniz’de bize ihtiyacınız var. İster İsrail olarak, ister Güney Kıbrıs olarak Türkiye’ye ihtiyacınız var. Onlara sesleniyorum, buradan geçeceksiniz başka çareniz yok. Ürettiğiniz, çıkarttığınız doğalgazları, Türkiye üzerinden Avrupa’ya pazarlayacaksınız. Tankerle pazarlayamazsınız’’ diye konuştu.

Menderes, Özal ve Erdoğan’ın Türkiye için altına imza attıkları atılımlara atıfta bulunan Özdağ, Türkiye’nin orta ölçekli bir ülke olmaktan sadece bölgesinde söz sahibi bir aktör olmaktan çıkıp, dünya ölçeğinde bir aktör olmak için çalıştığını ve bunun için de önemli mesafe katettiğinin altını çizdi.

KKTC Su Temin Projesinin önemine dikkati çeken Özdağ, projeye emeği geçenlere teşekkür etti.

ÖZDAĞ’A AVRASYA HİZMET NİŞANI

Programın ardından Türk dünyasına yönelik çalışmaları ve üstün hizmetlerinden ötürü Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a “Avrasya Hizmet Nişanı” takdim edildi. KKTC Tarım Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı Erkut Şahali’nin elinden aldığı ödül vesilesi ile büyük mutluluk yaşadığını belirten Özdağ, bundan önce yaptıkları değil bundan sonra yapacakları adına da bu ödülü aldığını söyleyerek EkoAvrasya Derneği Başkanı Hikmet Eren ve yönetimine teşekkür etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.