Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Özel güvenlikçilere müjdeli haber

07.05.2013 Sal, 19:01

Özel güvenlikçilere müjdeli haber

Reklam

Özel güvenlik şirketlerini denetlemekle görevli Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı, çoğu asgari ücretle çalışan ve iş güvencesi bulunmayan özel güvenlik görevlilerinin haklarının iyileştirilmesi amacıylane Dair Kanun’da değişiklik yapılması için çalışma başlattı.
Yapılması planlanan değişiklikle özel güvenlikler asgari ücretle çalıştırılamayacak. Özel güvenliklerin maaşı, en az asgari ücret artı bu miktarın yaklaşık yarısı eklenerek belirlenecek.

 

Bu oran sektör temsilcileriyle görüşülüp net olarak belirlenecek ve özel güvenlik görevlileri bu maaşın altında çalıştırılamayacak. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Türkiye’de Özel Güvenlik Görevlisi kimliğine sahip 580 bin kişi bulunuyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nce tahsis edilen 420 bin kişiye karşılık yaklaşık 240 bin kişi aktif olarak bu işi yapıyor.

YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

sedat

Bıkdık yalanlarınızdan Müjde AKP size oy yokkkkkk

08.05.2013, 7:53
meriç ülgür

AKP yalanlara karnımız tok artık oyda yooooooooookkkkkkkkk

08.05.2013, 10:47
idris

kusura kalmayin alistik artik palavra dinlemeye … benim ne dinleyecek vaktim nede inanacak samimiyetim var ….meriç kardesim ne güzel anlatmis palavralara karnimiz tok akp nin yalanlarina karnimiz tok kendi adima sandikta gereken dersi alsinlar artik üvey evlat gibi ortaliga atilmanin alemi yok..soysuzlar kadar degerimizin kalmadigi inancindayim yeter demenin artik masaya vurmanin zamani geldi

08.05.2013, 15:13