Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > (Özel Haber) Kar Kapıya Dayandı, Vatandaş Isınmak İçin Yün İç Çamaşırlarına Hücum Etti

03.12.2015 Per, 9:49

(Özel Haber) Kar Kapıya Dayandı, Vatandaş Isınmak İçin Yün İç Çamaşırlarına Hücum Etti

Reklam

Havaların soğumasıyla birlikte yün iç çamaşırı satışları arttı.

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte yün iç çamaşırlarına rağbet arttı. Vatandaşlar havaların soğuması ve meteorolojinin kar uyarısı yapmasıyla birlikte yün iç çamaşırı satan dükkanlara akın etti. Bursa’da Cumhuriyet Caddesi’nde 25 yıldır yün iç çamaşırı satışı yapan Naci Bağcı (70), havaların soğumasıyla birlikte ilginç bir slogan buldu. ‘Doğalgaz faturalarını düşüren yün donlar burada’ sloganıyla satış yapan Bağcı, ilgiden memnun.

Yün don ve atlet fiyatları 18 ile 50 lira arasında değişiyor. Havaların soğumasıyla birlikte yün don satışlarının arttığını ifade eden Bağcı, “Biz müşterilerimize yünün özelliklerinden bahsediyoruz. Üzerimizdeki yün olmayan elyaflar teri alınca ıslanıyor. Pamuk geç kuruyor. Aynı zamanda koku da yapıyor. Ama yünde böyle bir durum yok. Yün kolay kolay teri emmediği için hasta yapmıyor. Hekimler astım ve bronşit gibi hastalıkların çaresinin yün olduğunu söylüyor. Biz de bundan yola çıkarak müşterilerimize yünü tavsiye ediyoruz” dedi.

Soğuk havalarda yünün vatandaşları üşütmediğini ifade eden Bağcı, “Yün liflerinin içerisinde boru gibi delik olduğu söyleniyor. Doğal termal olduğu oradan anlaşılıyor. İnsanı üşütmüyor. Yün sayesinde ev ve iş yerlerinde ısınma giderleri de düşüyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.