Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > (Özel Haber) Köpeklerden Korkan Boncuk Elektrik Direğine Tırmandı

06.12.2015 Paz, 10:48

(Özel Haber) Köpeklerden Korkan Boncuk Elektrik Direğine Tırmandı

Reklam

Kocaeli’de, gece geç saatlerde bir köpek tarafından kovalanan ev kedisi, evin bahçesinde bulunan ahşap elektrik direğine tırmandı. Geceyi orada geçiren Boncuk adlı kedi gündüz sahibini görünce aşağı indi.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yaşanan olayda, Boncuk, Badem ve Pamuk isimli ev kedileri gece açık camdan çıkarak evin bahçesinde dolaşmaya başladı. Bu sırada mahalledeki köpekler tarafından kovalanmaya başlayan kedilerden Boncuk isimli kedi korkudan evin bahçesindeki ahşap elektrik direğine tırmandı. Boncuk geceyi elektrik direğinin üzerinde bekleyerek geçirdi. Köpeklerin uzaklaşması ile birlikte ahşap direğin yanına gelen kardeşi Badem de, direğin yanında Boncuk’un inmesini bekledi.

SAHİBİNİ GÖRÜNCE AŞAĞI İNDİ

Sabah saatlerinde durumu fark eden kedilerin sahibi Necla Tezcan, elektrik direğinin üzerindeki kedisinin indirilmesi için Başiskele Belediyesi ekiplerine haber verdi. Belediye ekipleri evin önüne geldiğinde Necla Tezcan da dışarı çıkarak kedisine seslenmeye başladı. Sahibini görünce kendisini güvende hisseden Boncuk, belediye ekipleri merdivenli aracı hazırlarken kendisi ahşap direğe tutunarak aşağı indi.

KEDİLERİMDEN BİRİ ÖLDÜ

Kedilerin sahibi Necla Tezcan, akşam kocaman köpeklerin kedilere saldırdığını belirterek “Sabah uyandığımda ‘Pamuk’ diye seslendim. Pamuk yok. Boğmuşlar. Bir tanesi öldü. Boncuk da korkudan direğin tepesine çıkmış. Geçenlerde de kovalamışlar bunları. O zaman karşıdaki ağacın tepesine çıkmıştı. Oradan almıştık ama bu direğin tepesinden indiremedik. Bu kediler üçüz zaten. Badem de kardeşini bekliyor işte ayrılmıyor direğin dibinden” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.