Anasayfa > Spor > (Özel Haber) Muş Lalezar Spor Destek Bekliyor

22.11.2015 Paz, 11:00

(Özel Haber) Muş Lalezar Spor Destek Bekliyor

Reklam

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) 3. Lig’de mücadele eden Muş Lalezar Spor, destek bekliyor.

3. Lig 6. Grup’ta mücadele eden Muş Lalezar Spor’un ligde yoluna yenilgisiz devam ettiğini belirten Kulüp Başkanı Ferzende Emre, çok başarılı sporcularının olduğunu ve hiç kimsenin destek vermemesine üzüldüklerini söyledi.

Şimdiye kadar beden eğitimi, antrenörlük ve spor yöneticiliği bölümlerine 49 sporcu kazandırarak çeşitli üniversitelere bu sporcuları yerleştirdiklerini ifade eden Emre, “İlimizde ne yazık ki salon sporlarına gereken önem verilmiyor. Biz çok büyük sorumluluklar altında, yüzlerce öğrenciye hizmet veriyoruz. Ama ne yazık ki hiçbir iş adamı ve kuruluş bize destek vermiyor. 3. Lig’de oynamamıza ve çok iyi bir takım olmamıza rağmen, kimse destek vermiyor” açıklamasını yaptı.

Birçok ilin takımlarına milyonlarca para harcandığı halde bu başarıyı elde edemediğinin altını çizen Emre, “Biz daha önce alt yapımızı Sosyal Destek Programı (SODES) ile attık. Ancak alt yapıdan yetişen çok sayıda sporcumuz var. Bu sporcularımızla takımlar oluşturduk ve takımlarımızın gösterdiği başarı adeta bizi de etkiledi. 49 tane çocuğumuzu çok güzel üniversitelere kazandırdık. Bu da başlı başına bir başarıdır. Diğer iller, o kadar çok harcama yapmalarına rağmen bizim gibi başarılı olamıyor. Biz gönülden çalışıyoruz. Ancak artık bizlerde tükendik. Yetkililerimizin ve iş adamlarımızın bu güzel takıma destek vermesini diliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.