Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Palandöken Belediyesi’nden yeşil çevre atağı

02.05.2013 Per, 11:27

Palandöken Belediyesi’nden yeşil çevre atağı

Reklam

Palandöken Belediyesi tarihin de ilk defa yeşil alan, sosyal donatı ve çocuk oyun park yapmak için kamulaştırma yaparak bir ilke imza attı. Yunus Emre Mahallesin de Palandöken Belediyesi tarafından 2012 yılın da inşaatı başlanan 12 derslik Kültür Merkezi ve 500 kişilik Kapalı Spor Salonunu önün de yer alan şahıslara ait 3 bin 240 metrekare alanı 1 milyon 500 bin TL karşılığında kamulaştırarak 9 bin metrekarelik rekreasyon alanı yapılırken tesislerle birlikte toplam 13 bin metrekare alan oluşturuldu.

 
HEDEFİMİZ MODERN İLÇE, MODERN YAŞAM
Palandöken Belediyesi olarak tarihin de bir ilke imza attıklarını belirten Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ”Yunus Emre Mahallesin de yapımına 2012 yılında başladığımız ve bitme aşamasın da olan Kültür Merkezimiz ve Spor kompleksini alanını genişletmek adına bir ilk yaptık ve şahsa ait 3 bin 240 metrekare alanı kamulaştırarak mahalle sakinlerinin ve ilçenin nefes alacağı, yediden yetmişe herkesin huzur içerisin de vakit geçireceği çağdaş, modern yaşam alanı oluşturmak adına toplam tesislerle birlikte 13 bin metrekare alana sahip yepyeni bir rekreasyon yapımına başladık. İlçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

 
REKREASYON ALANIN DA YOK YOK
Palandöken Belediyesi olarak ilçeye tam donanımlı bir rekreasyon alanı kazandıracaklarını söyleyen Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,”Yunus Emre Mahallemiz de başlattığımız çalışma kapsamına da toplam 13 bin metrekarelik alanın rehabilite edilmesini kapsayan projemizin ilk ayağı 12 derslik kültür merkezi, düğün salonu, ikinci etabı olan 500 kişilik kapalı spor salonuydu bu iki etabı da tamamlayarak halkın hizmetine sunmak için geri sayım başlatırken bölgemiz de yeşil alan yoktu bunu da düşünerek üçüncü etabı başlattık. Belediye olarak bir ilki gerçekleştirerek şahsa ait alanı kamulaştırarak tam donanımlı içerisin de her şeyiyle düşünülmüş bir rekreasyon alanı oluşturduk. Bu rekreasyon alanı da yer alan kapalı spor salonu da çocuk ve gençlerin ilgilerinin spora yönlendirilmesi ve enerjilerini bu alanda olumlu yönde kullanmaları, kültür merkezin de düzenlenecek kültürel, el sanatları ve mesleki kurs etkinlikler ile gençlerin sanata ilgilerinin artması, meslek edinmeleri, iş hayatın da vasıflı bireylerin oluşması yanı sıra halkın nefes alabilecekleri bir yaşam alanı sağlanması ana gayelerdendir” dedi.

 

 
YEŞİL BİR PALANDÖKEN HAYALİMİ VE SÖZÜMÜ GERÇEKLEŞTİRİYORUM
Palandöken İlçe halkına verdiği sözü ve hayallerini gerçekleştirmek için bir hedefinin olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Bulutlar,” İlçe için hep kış ayların da nasıl beyaza bürünen bir ilçe ise yaz mevsimin de yeşilin her tonuyla kuçaklaşmış bir ilçe hayal ediyordum. Şükürler olsun ki yeşil bir Palandöken için emin adımlarla ilerliyoruz. İlçemiz 1994 yılından 2009 yılına kadar 120 dönüm yeşil alana sahip olurken 2009 yılından 2013 yılına kadar yani 4 yılda 80 dönüme yakın ilçeye yeşil alan kazandırdık. Çünkü ilçe halkına bir söz vermiştim ilçemize ait ne kadar tahsisli arsa, apartman boşluğu, site boşluğu ve yeşil alan ilan edilmiş yer varsa satmayacağız sözünü vermiştim. Bugün itibariyle halkımıza verdiğimiz sözümüzün arkasın da durduk ve bir karış yeşil alan ve yeşil alan olabilecek yer satmadık hamdolsun. Aksine yeşil alan yapmak için para verip park yaptık. İlçemizin yeşil örtüye kavuşması içinde emin ve kararlı adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

Hikmet Halıcı

allah için başkanımız çok çalıştı. palandöken artık eski palandöken değil

03.05.2013, 7:47
Selami Yıldız

çalışlmalara diyecek laf yok . ancak daha fazla yeşil alan olmalı

03.05.2013, 7:48