Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Palandöken Ruhları Dinlendirdi

01.08.2012 Çar, 14:05

Palandöken Ruhları Dinlendirdi

Reklam

Palandöken Belediyesi Ramazan ayı münasebetiyle Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Etkinlikleri büyük bir heyecan ve coşkuyla devam ediyor.

 

 
Palandöken Belediyesinin işletmesin de olan Palandöken Belediyesi Aile Çay Bahçesinde teravih namazı sonrasında başlayan Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde yapılan programlara Ali Turan, Palandöken İlçe Müftüsü Mustafa Baytar ve Selçuk İçoğlu’nun katıldığı program da Kuran-ı Kerim, Sohbet, Tasavvuf ve Semazen, Dadaşın Gönül Sesi Derneğini seslendirdiği eserler ile Burak Akçil’in Tasavvuf Halk Müziği, Aşık Rahmi Sağlam ve İhsan Yavuzer’in derlemeleri, Sedat Uçan ile Semazen ve Erzurum’un sevilen sanatçısı Fetih Siverekli ile halk müziği konserleriyle Palandökenliler doya doya Ramazan gecelerini yaşıyorlar.

 

 
“PALANDÖKEN DE HUZUR İÇERİSİN DE BİR RAMAZAN YAŞIYORUZ”
Palandöken Belediyesi Aile Çay Bahçesindeki Ramazan etkinlikler gecesi ile ilgili kısa bir açıklama yapan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,”Öncelikle idrak etiğimiz ayların en bereketlisi ve en hayırlısı olan bu mübarek Ramazan ayda birlik ve beraberlik diliyorum. Ramazan ayının manevi huzur ve sükûnetine yakışır bir ay olması için insanları kaynaştırma ve dayanışmasını sağlamak amacıyla böyle bir sosyal, kültür ve sanatsal etkinlik yaptık. Ramazan ayını maneviyatına uygun aynı zaman dada dolu dolu geçirmek adına Kültür Müdürlüğümüz bir program organize etti. Bu programımızın içerisin de maneviyatımızı güçlendirecek huzur içerisin de dört gün boyunca Ali Turan, Palandöken İlçe Müftüsü Mustafa Baytar ve Selçuk İçoğlu’nun Kuran-ı Kerim dinletisi, Sohbetler, Tasavvuf ve Semazen ekibi bizimle olacak. Yine iki gün Dadaşın Gönül Sesi Derneğini seslendirdiği eserler yer alacak. Genç bir sanatçımız olan Burak Akçil’in dört gün Tasavvuf Halk Müziği seslendirecek. İki gün Aşık Rahmi Sağlam ve İhsan Yavuzer olacak, bir gün Sedat Uçan ile Semazen ve iki gün boyunca Erzurum’un sevilen sanatçısı Fetih Siverekli ile halk müziği konserleriyle ilçe halkına unutulmaz huzurlu ve sükunet içerisinde ramazan geceler yaşatılacak. Şuanda programımız tüm renkleriyle dolu dolu bir şekilde devam ediyor. Bu etkinliklerimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.