Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Palandöken’de kar kalınlığı 10 santimi buldu

12.11.2012 Pts, 17:39

Reklam

Erzurum’un dağlarında bugün akşam saatlerinde etkili kar yağışı görülürken, kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı.

 
Şehir merkezinde bugün aralıklı olarak görülen yağmur yağışı yüksek kesimlerde kara dönüştü. Kar yağışının etkili olduğu Palandöken Dağı, Kop Zirvesi ve Erzurum – Tekman eski karayolu karla boyandı. Yerde kar kalınlığı yaklaşık 10 santimetreye ulaşırken, bitki örtüsünün üzerini kar kapladı.

 
Zaman zaman bu güzergahları kullanan araç sürücüleri karlı zeminde ilerlemekte güçlük çekti.
Erzurum Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, kent merkezinde gece en düşük hava sıcaklığı bu sene ikinci kez sıfırın altına düştü. Erzurum’da gece en düşük hava sıcaklığı eksi 4 olarak ölçüldü. Bu hafta boyunca gündüz hava sıcaklık değerlerinin 14, 15 ve 16 derecelerde seyretmesinin tahmin edildiğini belirten meteoroloji yetkilileri, gece ise sıfırın altında olmak üzere 1, 3 ve 4 derece olarak beklendiğini kaydetti.

 
Öte yandan, meteoroloji istatistiklerine göre son 30 yıl içerisinde Kasım’ın ikinci haftasında Erzurum gece en düşük hava sıcaklığının eksi 20 olarak ölçüldüğü ortaya çıktı.

 
Erzurum’a bu sene kışın geç geldiğini belirten yöre halkı, “Kış zor. Şehir merkezinde sonbahar yaşansa da dağlara kış geldi. Mezrada yaşıyoruz. Bize kış geldi” dediler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.