Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Palandöken’de kayak keyfi

01.05.2013 Çar, 12:04

Palandöken’de kayak keyfi

Reklam

Batı ve güneyde sıcaklardan bunalanlar serinlemek için denize girerken Erzurumlular hala Palandöken Kayak Merkezi’nde kayak yapmanın tadını çıkarıyor. Yakıcı güneşin altında saatlerce kayak yapıp ve karlara uzanarak güneşlenen Erzurumlular, “İki mevsimi bir arada yaşamak muhteşem. Kayağa doymayan ve bronzlaşmak isteyenleri Palandöken‘e bekliyoruz” dedi.

 

Havaların ısınması ile birlikte kent merkezine 6 kilometre uzaklıktaki deniz seviyesinden 3 bin 156 metre yükseklikteki Palandöken‘e ilgi daha arttı. Çeşitli meslek sahiplerinden oluşan 10 kişilik grup, kış turizminin gözde kayak merkeziPalandöken‘de farklı bir gün yaşadı. Mayıs ayı gelmesine rağmen halen 2 metre karın bulunduğu Palandöken‘in Ejder doruğuna mekanik tesislerle ulaşan kayakseverler, yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki pistte kaymanın keyfini çıkardı. Havanın 20 derecenin üzerinde olması nedeniyle bazıları kıyafetlerinin üstünü çıkarıp karlara uzanarak bronzlaştı.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Rahime Karadağ Tuna

Yaaa…. haberimiz yok….. keşke daha önce bilseydik bizler de kayak yapmaya gelirdik . Dört mevsimi her an bir arada yaşamak zaten Erzurum’ a yakışır.
iyi tatiller……

02.05.2013, 10:48