Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Palandöken’den 2 milyon metrekare asfalt

08.10.2012 Pts, 16:52

Reklam

Palandöken Belediyesi, ilçeye 4 yılda standartlara uygun 2 milyon metrekare döktüğü sıcak asfalt ile ulaşması zor bir rekorunu kırdı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Yalnızca bu sezon standartlara uygun 30 bin ton sıcak asfalt döktük. Planlanan çalışmaların önündeyiz. Kendi rekorumuzu kendimiz kırdık.” dedi.

 

Altyapı çalışmaları biten ve üzerinde inşaat bulunmayan cadde ve sokakların asfaltlanması çalışmalarını son hızla sürdürdüklerini anımsatan Başkan Bulutlar , “Aslında bizim için asfalt mevsimi diye bilinen bir mevsim yok. Biz havaların elverişli olduğu her an, alt yapı ve inşaat çalışmaları bitmiş olan cadde ve sokakları sıcak asfalt ile kaplamaya hazırız ve bunu gerçekleştiriyoruz. Haziran ayından bu yana geçen süre içerisinde yaklaşık 20 bin ton sıcak asfalt döktük. Bu planladığımızın da ötesinde bir durumdur. Bu gidişle yılsonuna kadar 30 bin tonu geçmiş olacağız. İlçemize son 4 yıl içerisin de standartlara uygun kalitede 2 milyon metrekare asfalt döktük. Böylece ilçemizin yüzde 90‘nına kaliteli asfalt dökmüş olduk. Önümüzdeki yaz sezonuyla ilçemizin standartlara uygun asfaltını yüzde yüzlere çıkarmayı amaçlıyoruz. Bu Palandökene hizmet etme çabamız ve gayretimiz ile çalışma aşkımızdan kaynaklanmaktadır.” dedi.

 

 

Asfaltın yanı sıra yaptıkları kaldırımların da halk tarafından çok beğenildiğini belirten Bulutlar, asfalt yapılan her cadde ve sokaktaki kullanışsız kaldırımların sökülerek daha estetik ve modern görünümlü renkli kaldırımları yaptıklarını dile getirdi.
Kaldırım yenileme çalışmalarının hızla devam ettiğine işaret eden Belediye Başkanı Bulutlar, “Yaptığımız renkli, desenli kaldırımlar o kadar çok beğeniliyor ve isteniyor ki halkımız oturduğu cadde veya sokağa bu kaldırımdan yapılması için yoğun talepte bulunuyor. Biz de elimizden geldiği kadar bu taleplere yetişmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.