Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Palandöken’den İftar Sofrası

23.07.2012 Pts, 16:42

Palandöken’den İftar Sofrası

Reklam

Ramazan ayı boyunca oruç tutan vatandaşlar için Palandöken Belediyesi tarafından hazırlanan iftar sofraları vatandaşların hizmetine sunuldu. 250 kişilik iftar sofralarının kurma çalışmalarını tamamlayan Palandöken Belediye ekipleri, Yenişehir M. Solakzade Camii Bahçesi, Yıldızkent bölgesin de Bölge Eğitim Araştırma Hastanesinin karşısın da bulunan merinos mağazasının arka tarafına kurulan Palandöken Belediyesi İftar Sofralarından isteyen herkes iftar yemeği yiyebilecek.

 

 

Palandöken İlçesin de kurulan iftar sofraları ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,“Bildiğiniz gibi Ramazan bir rahmet ayı, bir yardımlaşma ayı. Dolayısıyla, fakirlerin sevindirildiği bir ay. Bizde Palandöken Belediyesi olarak bu yıl, bu gördüğünüz alanda iftar sofrası hazırlığını yaptık. Ve ilk iftarımızı halkımızla birlikte gerçekleştirdik. İftar Sofralarımız tüm halkımıza açık olacak. Sofralarımızın kapasitesi 250 kişilik fakat bu sayı yaz ayı olduğundan dolayı artabilirde. Ayrıca, sofralarımıza gelemeyen yalnız yaşayan yaşlı insanlarımızın evlerine yemek servisi de yapılıyor. Ayrıca Bölge Eğitim Araştırma Hastanesine biliyorsunuz Ağrı, Iğdır, Kars, Muş, Bingöl, Artvin, Ardahan, Gümüşhane, Erzincan gibi çeşitli illerden gelen ve tedavi veya refakatçi olan vatandaşlarımız oluyor bu insanlarımızı unutmadık. Bu nedenle Hastaneni karşı tarafına bir iftar sofrası kurma gereği duyduk. Böylelikle ilçemizin iki noktasına iftar sofrası kurarak bu bereket ayında herkes kendi evindeki ki gibi temiz sağlıklı bir iftar etme huzuru içerisin de olacak” dedi.

 

 
YARDIMLARIMIZ SADECE RAMAZANDA DEĞİL YIL BOYUNCA YAPIYORUZ

 

Palandöken Belediyesi olarak yılın sadece belli bir ayın da vatandaşa yardım eli uzatılmadığını kaydeden Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” İlçemiz de ikamet eden dar gelirli vatandaşımıza sadece ramazan ayında değil her ay elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz. Belediye olarak imkânlarımızı seferber ederek yardım yapmaya gayret ediyoruz. Yıl boyunca dar gelirli vatandaşlarımıza talepleri doğrultusun da yakacak, ücretsiz ekmek, gıda, giyim gibi yardımlarımız oluyor. Bu yardımları yaparken insana yakışır bir şekilde yapıyoruz. Onları rencide etmeden gönüllerini kazanarak yapıyoruz. Bu yardımları yaparken müthiş bir huzur içerisin de oluyoruz. Onları mutlu gördükçe bizle de mutlu oluyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.