Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Palandöken’den Kültür Merkezi

19.09.2012 Çar, 11:48

Reklam

Palandöken Belediyesi tarafından Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde yaptırılan sosyal ve kültürel tesisin inşaatı hızla yükselmeye devam ediyor.

 
Yıllarca atıl vaziyette bekleyen, mahalle sakinlerinin şikâyetlerine neden olan eski Pazar yeri üzerinde, vatandaşların her türlü ihtiyacına cevap verebilecek bir tesis yükseliyor. 7 bin 500 metrekare alan üzerine yapılan inşaat tamamlandığında Ertuğrul Gazi, Yunus Emre, Abdurrahman Gazi, Kazımyurdalan Mahallesinin yaralanacağı, 3 bin metrekare kapalı alandan oluşan konferans salonu, okuma salonu, düğün salonu ve 12 derslik meslek edinme salonları ile çağdaş bir kültür merkezine kavuşmuş olacak.
BELEDİYEYE AİT İLK KÜLTÜR MERKEZİ
Başkanı Orhan Bulutlar, hızla Yükselen kültür merkezi inşaatını yerinde gezerken, çalışmaları adım adım denetliyor. Kültür Merkezinin hizmete girmesinin ardından Palandöken Belediyesinin sosyal sorumluluk alanında önemli çalışmalara imza atacağını kaydeden Başkan Bulutlar, “Kültür Merkezimiz ile birlikte ilçemizde eksikliği hissedilen önemli bir alanda çalışmalarımıza başlamış olacağız. Burada düzenlenen etkinlikler ile Palandöken ilçesinde kültür sanat faaliyetleri hız kazanacak. Kültür Merkezimizin inşaatında şu an önemli bir aşama kaydettik. Bu güzel tesisi Palandökene kazandıracağımız için mutluyuz. Kurulacak olan tesisin tam bir çevre dostu olarak projelendirildi. Bahçe kısmında açık otoparkı, sentetik çim futbol sahası, basketbol sahası, tenis kortu, voleybol sahası, dinlenme ve çocuk oyun guruplarını yer aldığı çevre düzenlemesi tamamlanmış olarak 2012 yılı sonlarına doğru bitirilmesi planlanıyor. Bu yatırımımız ilçe halkına ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.