Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Palandöken’e Kadın Eli

03.10.2012 Çar, 17:42

Reklam

Palandöken Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösterecek olan Kent Konseyi Kadın Meclisi 1. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı.
Erzurum Nihat Kitapçı Göğüs Hastalıkları Hastanesi konferans salonunda düzenlenen Genel Kurula Palandöken Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Orhan Bulutlar, Kent Konseyi Genel Sekreteri Muzaffer Taşyürek ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşını okunmasını ardından divan oluşturuldu. Yapılan seçimde divan başkanlığına Zekiye Çomaklı, üyeliklere ise İnciser Azak, Arzu Bayrak ve Şükran Aslancan seçildi.
Açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Muzaffer Taşyürek, Kent Konseyi Kadın Meclisinin Kentin her alanında faaliyet gösteren kadınları kucaklaması ve kentin gündemini belirlemesini gerektiğini belirten konuşmasını ardından kürsüye Palandöken Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Orhan Bulutlar, davet edildi.
BAŞKAN BULUTLAR, KADINLARA MÜJDE VERDİ…
Ailenin önemine vurgu yapan ve hanımlara özel bir çarşı yapacaklarının müjdesini veren Belediye Başkanı Orhan Bulutlar”, Toplumun yarısına yakınının kadınlar oluşturuyor. Kadınlar toplumları ayakta tutan temel dinamiklerdir. Ailelerin de kadınların sahip çıkmasıyla ayakta kalabilir, bu manada kadınlara çok büyük görevler düşüyor. Kent Konseyi Başkanı olarak bizler de kadınlardan gelecek olan sağlam ayakları yere basan tüm projeleri destekleyeceğimizin sözünü veriyorum. Ayrıca kadınlara yönelik Yıldızkent semtinde ihalesi tamamlanmış, yer teslimi yapılmış ve kaynağı hazırlanmış Hanımlara özle Hanımlar Çarşısı inşa ediyoruz. Buda sizlere ve Kentimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
KADIN MECLİSİ BAŞKANLIĞINA SERAP AĞAR SEÇİLDİ
Konuşmaların ardından Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu gizli oylamayla yapıldı. Yapılan Oylamada Yürütme Kuruluna Asil on üye seçildi. Secilen üyeler şu isimler den oluşuyor; Yrd. Doç. Dr. Havva Özkan, Ayşe Ertuğrul, Hatice İlbaş, Merve Kayacı Codur, Aliye Dumlu, Saniye Tokçe, Meral Dişbudak, Zeynep Barulay, Reyhan Dağyıkan ve Demet Erkemen seçildi. Daha sonra Yedek Yürütme Kurulu üyesi seçiminin ardından Kent Konseyi Başkanlık seçimi yapıldı. Dört Adayın yarıştığı Başkanlık Seçimin de ipi göğüsleyen taraf Serap Ağar oldu.
AĞAR BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ
Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığına seçilen Serap Ağar, Genel Kurulda kendisini destekleyenlere teşekkür ederek “Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak el ele verip kentimizi her alanda en üst düzeyde temsil etmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
Kadınlar ve erkeklerin toplumun en temel iki ayağı olduğuna işaret eden Ağar, toplumu yönetenlerin en temel görevi, sağlıklı bir toplum için bu iki ayağın beraber ve sağlıklı gelişmesini sağlamak olduğunu, bu sağlanmadığı taktirde toplum çok belirgin bir şekilde sakat bir yapıya bürüneceğini belirterek, çalışmalarının bu anlayış doğrultusunda sürdüreceklerini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.