Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > Pasinler Yatılı Kuran Kursu açıldı

05.02.2013 Sal, 11:29

Pasinler Yatılı Kuran Kursu açıldı

Reklam

MURAT ÇANKAYA
ERZURUM (İHA) –

 

Pasinler’de kısa bir süre öncesinde tamir ve tadilat çalışmaları için kapatılan Pasinler Yatılı Kuran Kursu verilen yemekle hizmete açıldı.

 
Pasinler İlçe Müftülüğü ve Ebu İshak Vakfı tarafından tamir ve bakımı yapılan Merkez Yatılı Kuran Kursu 2012-2013 yılı ikinci yarısında hizmete açıldı. Deniz Feneri Erzurum Şubesi Genel Sekreteri Ali Karayılan’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ney ve sema gösterisi eşliğinde davetlilere Pasinler İlçe Müftülüğü tarafından yemek verildi.

 
Yemekte kısa bir konuşma yapan Pasinler İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, Kuran Kursunun Ebu İshak Vakfı ile ortaklaşa yaptıklarını, tamir ve tadilat çalışmaları sonrası kuran kursunu günümüz şartlarına kavuşturduklarını, davetlerine iştirak eden herkese teşekkür ettiğini söyledi.

 
Ebu İshak Vakfı Başkanı Resul Ergün ise vakıflarının Pasinler’de sadece kuran kursuna değil, İbrahim Hakkı Hazretleri Cami’nde de yapılan tadilat çalışmalarına destek verdiklerini, bugün burada vermiş olduğumuz destek neticesinde ilçe de çokça öğrencinin hafız olarak yetişeceğini söyledi.

 
Pasinler İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, açılışa gelen misafirlere yemek sonrası kuran kursunu gezdirdi. Kursta bulunan üç dersliğe İbrahim Hakkı Hazretleri, Avlarlı Efe Hazretleri ve Hacı Salih Efendi isimlerini verdiklerini, Kuran Kursunu günümüz şartlarına uygun hale getirildiğini söyledi.

 
Pasinler Yatılı Kuran Kursunun açılışına Pasinler Kaymakamı Cihangir Güler, Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, İl Müftü Yardımcısı Abdurrahman Kotan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı, İlçe Emniyet Müdürü Şaban Beşer, Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesi Baş Hekimi M.Şevki Gürsan ve davetliler katıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.