Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Sağlık > Pasinler’de doktor sıkıntı

11.02.2013 Pts, 12:12

Pasinler’de doktor sıkıntı

Reklam

MURAT ÇANKAYA
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum’un Pasinler İlçe Devlet Hastanesi’nde yaşanan doktor sıkıntısı vatandaşları zor durumda bırakıyor.

 
2006 yılında hizmete açılan Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesinde vatandaşlar doktorsuzluk yüzünden yeterince iyi hizmet alamadıklarını iddia ettiler. Önceki yıllarda Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde 8 doktor, 8 ünite ile hizmet edilirken, bugün 1 ünitesinin faaliyette olduğunu, çevre ilçelerden de gelen hastaların kabul edildiği Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde uzun kuyruklar oluştuğunu söylediler.
Pasinler’de vatandaşlar, sadece hastanenin diş hekimi olarak sıkıntısı olmadığını, hastanenin diğer branşlarda da doktor eksikliğinden dolayı çoğu hastanın doktorsuzluk yüzünden ambulanslarla Erzurum’a sevk edildiğini, önceki yıllarda hastane de Kadın Doğum Uzmanı, Dahiliyeci, Aile Hekim Uzmanı ve Kulak Burun Boğaz Uzmanlarının bulunduğunu, bugün ise hastanede doktorsuzluk yüzünden hastaların büyük sıkıntı çektiğini ifade ettiler.

 
Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesi eskiden bölge ilçelerine de büyük hizmet verirken, bugün doktorsuzluktan dolayı koskoca hastaneden hizmet alamadıklarından şikâyetçi olan vatandaşlar, ilçede doğum üzerine hastaneye gelen hastaların kadın doğum uzmanının olmamasından dolayı Erzurum’a sevk edildiğini, zor doğumlarda eşlerinin ve kardeşlerinin büyük sıkıntılar çektiklerinden dert yandılar.
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ döneminde ilçenin mükemmel bir hastaneye kavuşturulduğunu belirten Pasinlerli vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulunarak hastaneye Diş Hekimi, Kadın Doğum Uzmanı, Dâhiliye Uzmanı, Aile Hekim Uzmanı ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı ataması yapılmasını istediler.
(MÇ-AT-Y)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.