Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > Pasinler’i heyecanlandıran proje

17.07.2012 Sal, 19:25

Pasinler’i heyecanlandıran proje

Reklam

Hasankale Akasya Vadisini kurmak için kolları sıvayan Çağ Sağlık Eğitim Derneği, Pasinler belediyesi ile protokol imzaladı.

 

Pasinler’in kaderini değiştirecek olan Hasankale Akasya Vadisi evlerinin protokolü düzenlenen sade bir törenle imzalandı. Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ile Çağ Eğitim Derneği adına protokole Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu imza attı. Milletvekili Adnan Yılmaz , Vali Yardımcısı Mehmet Gök ile yerel yöneticilerin hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu, baba topraklarına yatırım yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
2011 Üniversite Kış oyunları sırasında görevli olarak geldiği Erzurum’da yatırım yapmak için çalışma başlattıklarını ifade eden Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu, “Pasinler Belediyesinden ihaleyle arsa aldık. Buraya devre mülkler yapacağız. Trabzon’u, Artvin’i, Rize’yi, Ordu’yu, Ağrı’yı, Bingöl’ü, Kars’ı, Iğdır’ı, Van’ı, tüm bölge illerini Pasinler’e tatil yapmaya getireceğiz” dedi.
Zemin etüt çalışmalarının sürdüğünü, ünümüzdeki günlerde de temel atacaklarını ifade eden Prof. Dr. Sunguroğlu, Hasankale Akasya Vadisinin iki yıl içerisinde faaliyete geçeceğini söyledi. Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ise yatırımcıya ellerinden gelen tüm kolaylıkları sunduklarını, bundan sonrada sunmaya devam edeceklerini belirtti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.