Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Pazarlar’da Öğretmenler Günü Kutlandı

24.11.2015 Sal, 17:01

Pazarlar’da Öğretmenler Günü Kutlandı

Reklam

Kütahya’nın Pazarlar İlçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalara saat 13:30’da Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı durusu ve İstiklal Marşının okunmasının okunması ile başlandı.

24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı Pazarlar Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.

Pazarlar Anadolu Lisesinin hazırladığı 24 Kasım Öğretmenler günü programına Pazarlar Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Garnizon komutanı Muharrem Çayır, İlçe Belediye Başkanı Cavit Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, daire Amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve veliler katıldı.

Günün anlam ve önemi hakkında konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi yaptı. Kemal Sevgi, “Öğretmenlik sevgi ve şefkattin hâkim oldu kutsal bir meslektir. Bu mesleğe gönül vermiş siz Öğretmenlerin Öğretmenler gününü kutlar ve başarılar diliyorum ayrıca eğitime destek veren herkese teşekkür ederim. Eğitimdeki başarılarımızın mimarı siz öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

İlçe Kaymakamı Ahmet Karaaslan’da günün anlam ve önemi ile ilgili olarak, “Sevgili Öğretmenler, Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakarlık, isteyen saygın mesleklerin başındadır. Her zaman ve her şartlar altında bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Bizlerden geleceği devralacak yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en soylusunu icra ederler. Geleceğimizi hiç tereddütsüz emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz kendilerine duyulan güvenin mesuliyetini bir ömür boyu taşırlar” dedi

24 Kasım Öğretmenler Günü programı öğrencilerin öğretmenler günü ile ilgili okudukları şiir, kısa film, skeç ve konuşmalarla devam edildi. Öğrenciler skeçlerde öğretmenlik mesleğinin sıkıntılarını ve sevinçlerini oyun ve müzikal şeklinde izleyicilere anlattılar.

Öğretmenlik mesleğine geçen yıl başlamış olan Öğretmenlerin yemin töreni yapıldı. Öğretmenlik mesleğinde bir yılı dolduran 9 Öğretmen yemin ederek Öğretmenlik hayatlarına başladılar.

Öğretmenler tarafından verilen mini konser programa katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.

Program, öğretmenler arasında şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren Öğrencilere ödüllerin verilmesi ile sona erdi.

24 Kasım etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğretmenler cumhuriyet altınları ile ödüllendirdi. Ayrıca Pazarlar Kaymakamlığı tarafından hazırlanan plaketler tüm öğretmenlere dağıtıldı.

Pazarlar Kaymakamı Ahmet Karaaslan’ın eğitime verdiği desteklerden dolayı öğretmenler adına İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi plaket takdim etti.

Program sonrası Pazarlar Kaymakamı Ahmet Karaaslan tarafından öğretmenlere yemek ikramında bunuldu.(MB-EFE)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.