Anasayfa > 5'li Üst Haber, Erzurum İlçeleri > Pazaryolu’nda “Güzel Evim Okulum” projesi

08.11.2012 Per, 5:53

Reklam

Erzurum’un Pazaryolu İlçesi 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu’nda “Güzel Evim Okulum” projesi kapsamında hayırsever vatandaşların katkılarıyla Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sınıfının tefrişatı ve Pazaryolu Kaymakamlığı’nın destekleriyle diğer tüm sınıfların eksiklikleri tamamlandı.

 
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınıfı için hiçbir masraftan kaçınmayan hayırsever vatandaşlar, Kuranı Kerim, Peygamberin Hayatı ve Dini bilgilerin verileceği bu sınıfın tefrişatını tamamlamanın mutluluğunu yaşadılar.
Proje ile, Pazaryolu’nun köylerinden gelip anne babalarından ayrı olarak yatılı kalan ve merkezden gelerek eğitim öğretimlerini devam ettiren güzel yüzlü hayat dolu öğrencilerin huzurlu bir ortamda, sevgi-saygı-muhabbet-hoşgörü ortamı oluşturabilme adına; daha temiz, sağlıklı ve evlerinin sıcaklığını aratmayacak şekilde eğitim öğretimlerini devam ettirmeleri, ülkenin ve öğrencilerin geleceğinin, bu hayırlı çalışmalarla daha da anlamlı hale gelmesi amaçlanıyor.

 
Yeni Eğitim Öğretim sistemi (4+4+4) nedeniyle değişen sisteme ayak uydurabilme adına, Eğitim Öğretim ortamlarının daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir ortamlar oluşturulması ve ülkenin geleceği açısından öğrencilerin böyle ortamlarda değerlerine daha fazla önem vermesi düşünüldüğünü dile getiren okul yöneticileri, “Öğrenciler ders saatlerinde zemini halı ile döşenen bu sınıfa ,ortamın daha yaşanır olması için, ayakkabılarını dışarıda hazırlanan ayakkabı dolabına koyarak, terliklerle girip derslerini görecekler” dedi.
Tefrişatı tamamlanan sınıflar ve diğer bölümlerin açılışına İlçe Kaymakamı Taner Tengir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yıldırım Akkuş, Belediye Başkanı Recep Kaplan, hayır sever vatandaşlar, ilçe daire amirleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Büyük bir heyecan ve mutluk içerisinde açılışı yapılan sınıfların görüntüsü, açılışa katılan herkesin beğenisini kazandı. Hayırsever vatandaşlar; İlçe Kaymakamı Taner Tengir’den bu sınıfın isminin “Sarıkamış Şehitleri Sınıfı”olmasını talep ettiler ve Kaymakam Taner Tengir de bu isteği geri çevirmeyerek, sınıf isminin “Sarıkamış Şehitleri Sınıfı” olması konusunda gerekli talimatı verdi.
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, Türkiye’nin modern ve medeni dünyadaki yerini pekiştirmek için, hepimize önemli sorumluluklar düştüğünü, bu yüzden milletimizi ve memleketimizi ilgilendiren her meseleyi, şahsî davamız kadar heyecanla ve ısrarla izlemek olduğunu bilmemiz gerektiğini, bilginin en önemli kazanım ve güç olduğu günümüzde; bilimin aydınlatıcı ışığında “erdemli insan yetiştirmek” düsturu ile geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine her türlü desteğin verilmesi gerektiğini ve bizlere emanet edilen çiçeklerin asla soldurulmaması gerektiğini vurguladı. Kaymakam Tengir, hayırsever vatandaşlara da bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti

 
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yıldırım Akkuş ise “İnsan dertlenince Allah yardım ediyor. Araya başka yardımcıları vesile kılarak insanların daha güzel işler yapmasını sağlıyor. Mesleğimiz çok önemli. Mesleğimiz peygamber mesleğidir. Dün Peygamberlerin yapmış olduğu bu görevi şimdi öğretmenler yapmaktadır. Biz bu kıymetli mesleği yürütürken yetiştirdiğimiz şey ne bitkidir ne de başka bir şey. İnsan yetiştiriyoruz. Mesleğimiz çok hassas ve hata kabul etmez .Öğrencilerin on beş yıl sonraki hallerini,davranışlarını,vatanına ve milletine vereceği hizmeti bugünden görüp hayal edemeyen insanların öğretmenlik yapması mümkün değildir” dedi.
Belediye Başkanı Recep Kaplan da hayır sahiplerinin yaptığı bu hizmetin kendisini çok etkilediğini Belediye olarak ta çevre düzeni ve yeşil alanları artırma konusunda okullara her türlü desteği vereceğini vurguladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.