Anasayfa > Slayt Haber, Türkiye, Video Haber > PKK, çocukları yakmak istedi

06.12.2012 Per, 5:36

Mersin’de terör örgütü yandaşlarının bir alışveriş merkezine düzenledikleri molotoflu saldırı, güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Can pazarının yaşandığı olayda, aralarında çocukların da bulunduğu mağazadaki onlarca insan yanmaktan son anda kurtuldu.

 

Olaymerkez Akdeniz ilçesi Hal Mahallesi’ndeki bir alışveriş merkezinde meydana geldi. Mağazanın güvenlikkamerası görüntülerine göre, alışveriş merkezine koşarak gelen yüzleri maskeli 6 bölücü yandaşı, onlarca insanın alışveriş yaptığı iş yerinin camlarını baltayla kırarak, ellerindeki molotof kokteyllerini içeriye attı. Saldırısonrası iş yerinde yangın çıkarken, mağazada tam bir can pazarı yaşandı. Aralarında çocukların da bulunduğu onlarca kişi sağa sola kaçışarak büyük bir panik yaşarken, caniler, yangını körüklemek için alevlerin üzerine benzin döktü. Kucağında bebek ve yanında küçük bir çocuk olan anne ise müşterilerden birinin yardımıyla alevlerden kaçabildi. Yangın, önce iş yeri çalışanlarının ardından da itfaiyenin müdahalesi ile söndürdü. Olayda yaralanan olmazken, iş yerinde maddi hasar meydana geldi.

Saldırı sonrası kaçan örgüt yandaşları, polisin çalışması sonrası kısa sürede yakalandı. Mahkemeye çıkarılan zanlılar tutuklandı. Saldırı sırasında elinde balta bulunduran terör örgütü yandaşının daha önce de araç kundakladığı, market ve işyeri yakma eylemlerine katıldığı öğrenildi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.