Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > PKK yönetimi koruma ordusu ile dolaşıyor

28.09.2012 Cum, 7:51

Reklam

Cemil Bayık 16, Murat Karayılan 12, Duran Kalkan 8, Bahoz Erdal ise 4 koruma ile dolaşıyor. PKK’nın kadın yöneticilerinin korumalarının kadın olduğu belirtiliyor.

 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in “çok sıkı korunuyorlar, sürekli yer değiştiriyorlar” dediği PKK lider kadrosuna ilişkin istihbarat birimlerinin elindeki bilgiler, büyük bölümü Kandil’deki kamplarda yaşayan örgüt yöneticilerinin koruma ordusuyla çevrelendiğini ortaya koyuyor. En çok yakın koruma kullanan Cemil Bayık’ın tam 16 koruma ile yaşadığı belirlendi.

 

HPG’den seçiyorlar
Milliyet’in ulaştığı bilgilere göre, halen Hinere ve Kandil kamplarında yaşayan ve örgütün idelojik merkezi okullarının sorumlusu olan Cemil Bayık’ın tam 16 yakın koruması var. Bayık’ın korumalarının tamamının HPG üyesi olduğu tespit edildi. KCK yürütme konseyi başkanı olan ve Bayık gibi Hinere ile Kandil’deki kamplarda yaşayan Murat Karayılan’ın tamamı HPG’den seçilen 12 silahlı yakın koruması bulunurken; Gare ile Zap kamplarında yaşayan savunma komitesi başkanı Duran Kalkan’ın ise, tamamı HPG’li 8 silahlı yakın korumasının olduğu saptandı.

 

Genel basın yayın komitesi başkanı olan ve Hinere ile Kandil kamplarında yaşayan Mustafa Karasu’nun 4’ü HPG’li 8 silahlı yakın koruması; Hinere ile Kandil kamplarında yaşayan ve okullar idaresi başkanı olan Ali Haydar Kaytan’ın da tamamı HPG’li 4 silahlı yakın koruma ile yaşadığı tespit edildi.
Son dönemde Hakkâri bölgesindeki birçok silahlı eylemin talimatını verdiği belirtilen, medyasavunma alanı komutanı Suriyeli Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin’in, Zap ve Zagros kamplarında HPG’li 4 silahlı yakın koruma ile yaşadığı belirlendi.

 

Kadınları kadınlar koruyor
Zap ve Gare kamplarında yaşayan YJA Star biriminin yöneticisi Zozan Çevlik’in HPG’li 4 kadın koruma ile dolaştığı belirlendi. PJA yöneticisi olan Rengin Botan’ın HPG’li 2 kadın silahlı koruması, medya savunma alanı kadın komutanı olarak Zap ve Zagros kamplarında yaşayan Delal Amed’in HPG’li 2 silahlı kadın koruması, Haftanin ve Metina bölgelerindeki kadın gruplarının sorumlusu olan Çiğdem Türk’ün ise HPG’li ve silahlı 2 kadın koruması olduğu belirtildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.